CBRE wybrane wyłącznym doradcą BALCO

Dział Powierzchni Przemysłowo-Magazynowych CBRE doradzał w procesie uruchomienia nowego zakładu produkcyjnego typu "build-to-own" firmy BALCO w Łowyniu.

2018-02-08 16:10:19

Skandynawska firma BALCO, doświadczony producent systemów otwartych i przeszklonych balkonów od kilku lat kontynuuje ekspansję w Europie, zarówno pod względem produkcji i sprzedaży, jak również nowych fabryk. W październiku 2017 roku firma otworzyła swój drugi w Polsce i czwarty w Europie zakład produkcyjnym, tym samym zwiększając moc produkcyjną. W Łowyniu, w którym powstał nowy zakład produkowane są zarówno przeszklone, jak i otwarte systemy balkonowe, dostarczane głównie do południowych części Europy. 
    
CBRE doradzało BALCO podczas całego procesu przeniesienia i powiększenia obecnej fabryki – od poszukiwań odpowiedniego miejsca oraz partnera biznesowego do podpisania umowy i zawarcia transakcji. Dla znalezienia najbardziej efektywnego rozwiązania dla klienta, CBRE przeprowadziło obszerną analizę m.in. takich elementów jak: najem powierzchni magazynowej w istniejących obiektach, wybudowanie obiektu na wynajem lub na własność na działce wybranej przez BALCO. Wybór partnera biznesowego spośród deweloperów instytucjonalnych, lokalnych oraz generalnych wykonawców doprowadził ostatecznie do wyboru firmy WPIP jako generalnego wykonawcy i realizacji projektu w formacie „build-to-own”. 

W ramach zlecenia CBRE dostarczyło zintegrowane usługi dla kolejnych faz projektu takich jak zarządzanie transakcją, reprezentacja właściciela, prowadzenie negocjacji warunków umowy oraz uruchomienie obiektu typu build-to-own.

(Źródło: CBRE)

ZNAJDŹ NAS: