DOVISTA wybiera 7R Park Tczew

Nowo powstający magazyn 7R Park Tczew wzbogacił się o kolejnego najemcę. Grupa DOVISTA wynajęła łącznie około 20 500 mkw. na terenie obiektu.

2018-07-09 15:16:00

7R Park Tczew to projekt magazynowy klasy A o całkowitej powierzchni około 46 700 mkw. Na terenie kompleksu powstaną dwa budynki o powierzchniach odpowiednio 26 180 i 20 490. Pierwszy z nich jest już całkowicie wynajęty, m.in. przez Grupę DOVISTA, a drugi budowany jest w systemie spekulacyjnym. Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 oraz nr 244, w pobliżu autostrady A1 - węzeł Swarożyn. Oddanie do użytku projektu planowane jest na I kw. 2019 roku. 

Tczew to bardzo atrakcyjna lokalizacja sprzyjająca sprawnej dystrybucji na rynku lokalnym. Jej dużym atutem jest również dostępność do wykwalifikowanej siły roboczej. Rozpoczęcie współpracy z firmą DOVISTA i tak duża transakcja najmu to dla nas powód do zadowolenia jak i potwierdzenie słuszności obranej przez nas strategii - komentuje Marzena Taube, leasing manager 7R SA.

DOVISTA Polska i spółki Grupy VELUX są największym producentem i eksporterem okien w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł rocznie. Zatrudniają prawie 4000 osób, w tym 2400 osób w fabrykach firmy DOVISTA Polska Sp. z o.o znajdujących się w Wędkowych koło Tczewa., gdzie produkowane są wysokiej jakości okna i drzwi dla marek Rationel i Velfac. 

Decyzja o wynajęciu powierzchni magazynowej na terenie obiektu 7R Park Tczew była podyktowana doskonałą lokalizacją (zaledwie 5 km od naszego zakładu produkcyjnego) dostępem do wykwalifikowanych pracowników oraz dogodnymi warunkami jakie zaproponował nam deweloper. Mamy nadzieję, że to dopiero początek długofalowej współpracy - komentuje Wojciech Baszkowski, prezes DOVISTA Polska.

Historia 7R na pomorskim rynku magazynowym rozpoczęła się już 10 lat temu, kiedy w ramach intensywnego rozwoju firma rozpoczęła budowę pierwszego obiektu w 7R Park Gdańsk. Obecnie deweloper zakończył rozbudowę parku w Gdańsku-Kowalach (140 000 mkw. w VI budynkach) i realizuje kolejne inwestycje na Pomorzu, m.in. w Tczewie, Słupsku, Gdańsku czy Szczecinie. 

Rozwój i potencjał regionu pomorskiego przekłada się na niesłabnące od wielu lat zainteresowanie najemców powierzchniami magazynowymi w tej okolicy. Ze względu na to postanowiliśmy kontynuować rozwój projektów 7R na północy kraju. Jeszcze w tym roku planujemy zarówno realizacje magazynów wielkopowierzchniowych jak i rozwój nowego konceptu City Flex w województwie pomorskim - komentuje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA.

(Źródło: 7R SA)

ZNAJDŹ NAS: