Trzy razy więcej robotów mobilnych sprzedanych przez MiR w 2018

Mobile Industrial Robots odnotowuje trzykrotny wzrost sprzedaży w 2018 roku. Zwiększone przychody umożliwiają firmie inwestycje w nowe produkty i rozwiązania technologiczne.

2019-01-08 14:59:51

Mobile Industrial Robots zrealizował cel ustanowiony po 2017 – w 2018 osiągnął 160-procentowy wzrost przychodów. Sukces wynika w dużej mierze ze współpracy z międzynarodowymi klientami takimi jak Toyota Motor Corporation, która inwestuje we floty robotów mobilnych w celu zoptymalizowania logistyki wewnętrznej, a także budowania przewagi konkurencyjnej w produkcji i łańcuchu dostaw. Region Europy Środkowo-Wschodniej odpowiada za około 10% całkowitej sprzedaży MiR. 

Duże, międzynarodowe organizacje są zadowolone z korzyści uzyskanych podczas testowania naszych robotów i obecnie inwestują w całe floty pracujące w wielu zakładach. Niektóre firmy kupują aż 15 – 25 robotów MiR za jednym razem. Nasze roboty ułatwiają tym przedsiębiorstwom kierowanie się w stronę coraz popularniejszej masowej kastomizacji – produkcji większej liczby personalizowanych produktów w mniejszych seriach, wymagającej zwinnego zakładu produkcyjnego z elastyczną logistyką. Nasza przyjazna użytkownikowi technologia dobrze wpisuje się w ten model – mówi Thomas Visti, prezes MiR.

Europa Środkowo-Wschodnia odpowiada za około 10% sprzedaży MiR. Podobnie jak w innych regionach, w 2018 obserwowaliśmy, jak wiele dużych przedsiębiorstw przechodziło od testowania robotów do wykorzystania ich w swoich zakładach, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym i elektronicznym. Niska stopa bezrobocia oraz braki kadrowe w CEE skłaniają do wdrażania robotów współpracujących, które mogą przejmować monotonne procesy transportowe i uwalniać pracowników do zadań przynoszących większą wartość. Jednocześnie, firmy szukają możliwości automatyzacji, aby utrzymać konkurencyjność, a automatyzacja logistyki wewnętrznej jest naturalnym wyborem. Dobrym przykładem takiej zmiany jest Flex, który wdrożył roboty w wielu zakładach – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.

Nowe produkty i rozwiązanie “robot jako usługa” 

Dzięki rozwiązaniu „robot mobilny jako usługa”,  MiR będzie w stanie zaoferować wsparcie dla szerszego grona firm. Oprócz zwiększonej sprzedaży partii robotów do firm takich jak Toyota, która już używa technologii MiR do optymalizacji logistyki w zakładach w USA i Azji, wynik MiR w 2018 wynikał także z wprowadzenia na rynek robota MiR500. Z uwagi na wzrost na całym świecie, MiR spodziewa się, że 2019 przyniesie premiery kolejnych produktów oraz 100 nowych pracowników i biura w USA, Chinach i Japonii. 

W 2019 roku będziemy nadal koncentrować się na dostarczeniu rozwiązań, na które firmy zgłaszają zapotrzebowanie. To oznacza, że zaoferujemy wsparcie także przedsiębiorstwom przyzwyczajonym do leasingowania takich maszyn jak elektryczne wózki widłowe i systemy AGV – mówi Thomas Visti.

(Źródło: Mobile Industrial Robots ApS)

 

ZNAJDŹ NAS: