Smurfit Kappa rozszerza globalną sieć zakładów utylizacji odpadów

Smurfit Kappa otworzyła nowy zakład utylizacji odpadów w Toskanii we Włoszech, rozwijając tym samym swoją działalność w zakresie przetwarzania makulatury w tym regionie.

2019-08-20 13:57:39

Smurfit Kappa Marlia będzie przetwarzać około 15 000 ton makulatury rocznie, lecz oczekuje się, że w przyszłym roku liczba ta wzrośnie do 25 000 ton. Nowy zakład jest strategicznie zlokalizowany w dzielnicy, w której produkuje się 60% włoskiego papieru do produkcji tektury i 90% bibuły. 

Skład w Marlii ściśle współpracuje z władzami lokalnymi, supermarketami i przedsiębiorstwami w celu zbierania zużytego papieru i tektury, żeby je następnie transportować do fabryki papieru Smurfit Kappa Ania w Lukka. Tam są one wykorzystywane jako surowiec do wytwarzania nowego papieru do produkcji tektury falistej.

Cieszymy się z uruchomienia tego nowego zakładu. To kolejny dowód naszego stałego zaangażowania w zrównoważony rozwój, a także ważny krok w rozwoju tego regionu. Opakowania papierowe w 100% nadają się do recyklingu. Wszystkie kartony z tektury falistej, litej i składanej można poddać procesowi, w wyniku którego są przekształcane w nowe opakowania w mniej niż 14 dni. To potwierdza zastosowanie prawdziwie zamkniętego obiegu - powiedział dyrektor generalny Luca Mannori.

Odzyskiwanie papieru jest kluczowym elementem gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach inicjatywy Better Planet Packaging wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie w recyklingu, aby tworzyć jeszcze bardziej zrównoważone koncepcje opakowań. Nowy zakład w Marlii odegra istotną rolę w zapewnieniu stałej dostępności wystarczającej ilości makulatury o dobrej jakości, aby zagwarantować spełnienie wymagań wszystkich naszych klientów w łańcuchu dostaw - skomentował Henri Vermeulen, wiceprezes Smurfit Kappa Recovered Paper.

Firma Smurfit Kappa od dawna angażuje się w stosowanie najlepszych praktyk w zakresie recyklingu i dysponuje globalną siecią specjalistycznych zakładów utylizacji odpadów. 

(Źródło: Smurfit Kappa)

ZNAJDŹ NAS: