Tchibo kończy drugi etap budowy w Chebie

Po zakończeniu drugiego etapu budowy na terenie Panattoni Park Cheb otwarto powiększone centrum dystrybucyjne obsługujące sklep internetowy Tchibo. Powierzchnia najmu powiększyła się z 39 000 m kw. do 73 000 mkw. Oznacza to, że w Chebie powstała druga pod względem wielkości hala logistyczna na terytorium Czech.

2017-09-07 14:16:12

Inwestycja o łącznej wartości 1,6 mld koron czeskich należy do największych w regionie i stanowi silny bodziec pobudzający rozwój regionu Karlowych Warów, który został zaliczony przez czeski rząd do obszarów dotkniętych problemami strukturalnymi. Dzięki swojej obecności w Chebie Tchibo utworzył 348 nowych miejsc pracy. Firma Geis, która zajmuje się prowadzeniem całego centrum dystrybucyjnego na rzecz Tchibo, niedawno wprowadziła sześciodniowy tydzień pracy w systemie dwuzmianowym. Centrum dystrybucyjne zostało zrealizowane przez Panattoni Europe.

Najlepszą wiadomością dla czeskich konsumentów jest znaczne skrócenie czasu realizacji dostaw. Na przesyłkę z Bremy musieli czekać 4-6 dni, podczas gdy dostawa z Chebu dotrze do nich w ciągu 1-3 dni. Centrum dystrybucyjne w Chebie obsługuje obecnie nie tylko rynek czeski, ale także Słowację, Polskę, Węgry, Austrię, Szwajcarię oraz południe Niemiec. Średnio wysyłamy 25 tysięcy zamówień dziennie - powiedział dyrektor generalny Tchibo Praga, Richard Hodul.

Naprawdę doceniam fakt, że wiodąca sieć handlowa zdecydowała się ulokować duże centrum dystrybucyjne w Chebie, który jest nadzwyczaj dobrze skomunikowany z Niemcami. Ukończenie realizacji inwestycji dla Tchibo to duże osiągnięcie pod wieloma względami. Po zakończeniu drugiej fazy rozbudowy jest to drugi co do wielkości obiekt logistyczny w Czechach, a cała strefa przemysłowa w Chebie jest na dobrej drodze by stać się największym parkiem przemysłowym Europie Środkowej - powiedział Pavel Sovička, dyrektor zarządzający Panattoni Europe na Czechy i Słowację.

Na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy będziemy zatrudniać dodatkowe osoby, przede wszystkim jako operatorów. Centrum dystrybucyjne w Chebie należy do najbardziej nowoczesnych powierzchni magazynowych, jednak – co może zaskakiwać – jego eksploatacja opiera się nie na automatyce czy robotyce, lecz na klasycznej pracy fizycznej. Przepływ towarów jest zorganizowany w taki sposób, by każdy artykuł był sprawdzany dwu- a nawet trzykrotnie, co pozwala na ograniczenie liczby błędów, a także większą elastyczność w zakresie dostosowywania mocy przerobowych obiektu - powiedział Johannes Söllner, dyrektor zarządzający firmy Geis.

Nowe centrum dystrybucyjne Tchibo w Chebie specjalizuje się w obsłudze sprzedaży internetowej na rzecz klientów końcowych (B2C). Obejmuje ona magazynowanie, sortowanie, kompletację, pakowanie oraz wysyłkę artykułów, które klienci zamówili przez stronę internetową sklepu. Rozbudowa inwestycji w drugim etapie jej realizacji sprawiła, że budynek osiągnął imponującą pojemność 30 500 miejsc paletowych. Dzięki temu obsługa nawet najgorętszego okresu w roku - przedświątecznych zakupów - nie będzie stanowiła problemu.

(Źródło: Panattoni Europe)

ZNAJDŹ NAS: