Zalando stworzy centrum logistyczne pod Łodzią

Zalando już w tym miesiącu rozpocznie budowę międzynarodowego centrum logistycznego w Głuchowie pod Łodzią.

2017-11-07 13:58:44

Razem z zaufanym partnerem, firmą Goodman, Zalando stworzy nieruchomość o wielkości 130,000 metrów kwadratowych. Dzięki nowej inwestycji, Zalando rozszerzy swoją sieć logistyczną w celu utrzymania wysokich standardów obsługi klientów w Europie, szczególnie w Polsce, południowo-wschodnich Niemczech i Austrii. W regionie łódzkim powstanie ponad 1000 miejsc pracy. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 roku. 

Lokalizacja w Głuchowie pod Łodzią została wybrana z kilku powodów. Decydujące znaczenie miało położenie geograficzne w centralnej Polsce, obecność potencjalnych pracowników, rozwinięta infrastruktura, a zwłaszcza znajdujące się w pobliżu autostrady A1 i A2. Równie istotna była także sprawna współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi.

Nowa inwestycja przy jednoczesnej synergii z istniejącym centrum logistycznym pod Szczecinem to najlepsze rozwiązanie, które znacznie zwiększy naszą przepustowość - komentuje Jan Bartels, VP customer fulfillment and logistics, Zalando.

Jesteśmy dumni, że Zalando ponownie wybrało Goodmana jako dewelopera swojej inwestycji w Polsce. Jesteśmy godnym zaufania partnerem z bogatym doświadczeniem w dostarczaniu wysokiej jakości magazynów dla sektora e-commerce. Doświadczenie to zdobyliśmy dostarczając niemal 2 mln mkw powierzchni magazynowej dla firm e-commerce w całej Europie - mówi Maciej Madejak, head of business development Poland, Goodman.

Z nowego centrum logistycznego skorzystają przede wszystkim polscy klienci.

Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Odpowiedzią na to oraz na dynamiczny rozwój Zalando na tym rynku jest budowa drugiego centrum logistycznego właśnie w centralnej Polsce. Nowa inwestycja pozwoli utrzymać najwyższe standardy obsługi oraz zadowolenia klientów w Polsce i całej Europie - mówi Giuseppe Tamola, country manager Zalando na Polskę, Włochy i Hiszpanię.

(Źródło: Zalando)

ZNAJDŹ NAS: