Ponad 82 000 mkw. dla Corning Optical Communications

We wtorek, 14 listopada b.r., uroczystością wmurowania kamienia węgielnego zainaugurowano budowę nowego obiektu produkcyjno - magazynowego o powierzchni 39 000 mkw. dla Corning Optical Communications Polska w SEGRO Logistics Park Stryków.

2017-11-14 14:32:59

W transakcji pośredniczyła agencja JLL.

Współpraca między SEGRO i Corning trwa już prawie 12 lat – firma była pierwszym w Polsce Klientem dewelopera, zarządcy oraz właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Budowa nowego obiektu sprawi zaś, że Corning stanie się jednym z największych polskich Klientów SEGRO pod względem zajmowanej powierzchni. Firma przewiduje otwarcie nowego budynku o powierzchni 39 000 mkw., z których aż 6 000 mkw. będą stanowiły biura, w trzecim kwartale 2018 roku. Nowy obiekt zostanie poddany rygorystycznej ocenie BREEAM. 

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład udział wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, John McGirr, vice president manufacturing, Corning Optical Communications, Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu i członek zarządu Corning Optical Communications Polska, Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną oraz Bartosz Michalski, dyrektor developmentu SEGRO. 

Istniejący w Strykowie zakład już dziś jest największym obiektem Corning w Europie, a dzięki nowemu budynkowi nasze możliwości zwiększą się niemal dwukrotnie. Na poziomie globalnym organizacja docenia jakość pracy, zaangażowanie i profesjonalizm polskich pracowników, dlatego też firma zdecydowała się na nową inwestycję właśnie w Polsce. Za Strykowem przemawia obecność świetnych specjalistów, absolwentów łódzkich uczelni. Jego atutem jest także dogodny dojazd autostradą, który ułatwia naszym pracownikom dotarcie do pracy. W polskim oddziale Corning zatrudnionych jest ponad 2500 osób, głównie pracowników produkcyjnych i inżynierów. Fizyczny rozwój naszej działalności biznesowej będzie oczywiście oznaczał również zwiększone zapotrzebowanie na jej obsługę - podsumowuje Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu, członek zarządu, Corning Optical Communications Polska.

Firma Corning poza produkcją kabli światłowodowych zajmuje się także dostarczaniem pasywnych elementów sieci telekomunikacyjnej. Produkowane przez Corning Optical Communications w Strykowie kable światłowodowe i innego typu rozwiązania optyczne dla telekomunikacji trafiają na rynki europejskie, Bliski Wschód oraz do Afryki.

Decyzja o nowym zakładzie zbiegła się w czasie z jubileuszem istnienia Polskiego Działu Badań i Rozwoju Corning, który już od 10 lat zajmuje się opracowaniem nowych produktów zarówno na rynki europejskie, jak i globalne, w tym amerykański. Liczba urządzeń podłączonych do sieci w 2021 roku przekroczy 27 miliardów, czyli więcej niż trzykrotność ziemskiej populacji - mówi dr inż. Grzegorz Tosik, menedżer w Dziale Badań i Rozwoju, Corning Optical Communications Polska. 

Przesyłanie tak dużej ilości informacji jest możliwe dzięki światłowodom, których metodę produkcji opracował Corning.

Na powierzchniach magazynowych i produkcyjnych SEGRO powstają rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy komfortu życia milionów ludzi na całym świecie. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego Klienta. Sukces i wzrost firmy Corning pokazują, że Stryków to doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu, a jakość budynków, które dostarczamy jest na tyle wysoka, iż po kilkunastu latach ich użytkowania Klienci decydują się na pozostanie w nich oraz na kolejne wspólne inwestycje - dodaje Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

(Źródło: SEGRO)

ZNAJDŹ NAS: