Firma eMAG potraja powierzchnię zajmowaną w parku P3 Błonie

P3 kontynuuje rozbudowę parku logistycznego P3 Błonie na przedmieściach Warszawy. Firma eMAG (dawniej Agito.pl), wynajęła aż 33,000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, która powstanie w ramach trzeciej fazy budowy budynku numer 16.

2017-11-17 17:53:08

Nowy obiekt jest prawie trzykrotnie większy w porównaniu do powierzchni dotychczas zajmowanej przez eMAG w P3 Błonie.

Firma eMAG powstała 16 lat temu i obecnie oferuje ponad 250,000 produktów od ponad 1000 różnych marek, które są dystrybuowane - w Polsce, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Od 2012 roku jest częścią międzynarodowej firmy Naspers, jednej z największych marek e-commerce na świecie. 

Współpraca między P3 i eMAG rozwija się również w Rumunii, gdzie firma wynajmuje obecnie niemal 100,000 mkw. powierzchni magazynowej w parku P3 Bucharest. 

Wraz z upływem czasu zwiększyło się nasze zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w wyniku czego poszukiwaliśmy nowego obiektu dostosowanego do obsługi całego sklepu internetowego. Dotychczas wynajmowaliśmy dużo mniejszą powierzchnię, również w P3 Błonie. Park jest dla nas atrakcyjny ze względu na dobrą lokalizację umożliwiająca sprawną dostawę w każdą część Polski. Wysoka jakość świadczonych przez P3 usług razem z elastycznymi warunkami zaproponowanymi przez P3 były kluczowe przy podejmowaniu decyzji o kontynuacji współpracy - powiedział Tomasz Habigier, operations manager w eMAG w Polsce.

Inwestycja P3 w Błoniu rozwija się w ekspresowym tempie. Jesienią ubiegłego roku P3 rozpoczęło pierwszą fazę rozbudowy budynku numer 16, a niecały rok później rusza jej trzeci etap. Według raportów rynkowych dwie zakończone fazy rozbudowy (o łącznej powierzchni 47,000 mkw.) są największą inwestycją magazynową oddaną do użytku w Polsce, w pierwszej połowie 2017 r. Całkowita docelowa powierzchnia obiektu wyniesie 80,000 mkw.

W magazynie powstającym dla eMAG, zostaną zastosowane te same udogodnienia, co w poprzednich dwóch fazach budynku nr 16. Będą to rozwiązania ekologiczne w postaci paneli izolacyjnych, paneli słonecznych do ogrzewania wody użytkowej oraz oświetlenie LED. Powierzchnia zostanie oddana do użytku w I kwartale 2018 roku.

E-commerce jest jednym z szybko rozwijających się sektorów na polskim rynku magazynowym i zapotrzebowanie firm reprezentujących tę branżę na nowoczesne powierzchnie wciąż rośnie. Według danych Eurostatu w ubiegłym roku liczba osób robiących w Polsce zakupy przez internet wzrosła aż o 7 %, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich państw unijnych. Jestem zadowolona z faktu, że tak dobrze znana marka jak eMAG zdecydowała się na rozwój w parku logistycznym P3 Błonie. Dbamy o to, by w przypadku rozwoju klienta i zmiany jego zapotrzebowania stworzyć mu jak najlepsze warunki, a jako europejski właściciel jesteśmy w stanie zaoferować powierzchnie magazynowe w wielu krajach, zależnie od potrzeby klienta - powiedziała Magda Kilijańska, senior leasing manager P3 w Polsce.

(Źródło: P3)

ZNAJDŹ NAS: