ELI kupuje dziewięć nieruchomości

European Logistic Investment BV (ELI) – firma z siedzibą w Holandii współzarządzana przez Griffin Real Estate (GRE) sfinalizowała przejęcie portfolio dziewięciu parków logistycznych zrealizowanych przez Panattoni Europe.

2018-07-06 16:16:01

ELI nabyło portfolio dziewięciu nieruchomości magazynowych o łącznej powierzchni ponad 300 tys. mkw., zlokalizowanych w głównych centrach logistycznych w Polsce - w Warszawie, Łodzi, Krakowie, na Śląsku, na Pomorzu oraz w okolicach Poznania. Ich zakup będzie częściowo finansowany za pomocą długoterminowego kredytu bankowego w wysokości ok. 100 mln euro, zaciągniętego w ING Bank Śląskim S.A.

Jesteśmy dumni, że mamy szansę współpracować z tak uznanym inwestorem i zarządcą nieruchomości jak Griffin Real Estate oraz z Redefine - największą południowoafrykańską spółką inwestującą w nieruchomości. Jestem pewien, że będziemy nawzajem się uzupełniać wykorzystując naszą unikalną wiedzę ekspercką - mówi Robert Dobrzycki, CEO Panattoni Europe.

Po utworzeniu kilku platform prowadzących działalność w różnych sektorach rynku nieruchomości, Griffin obserwuje od kilku miesięcy rynek nieruchomości logistycznych, jego solidne podstawy oraz ogromne zapotrzebowanie na te powierzchnie. Dostrzegając jego potencjał, zdecydowaliśmy się stworzyć nową platformę inwestycyjną zapraszając Redefine Properties S.A. do partycypacji w tymże przedsięwzięciu - mówi Maciej Dyjas, partner zarządzający w GRE.

Rynek logistyczny w Polsce osiąga w ostatnich latach bardzo dobre wyniki, a prognozy na przyszłość pozostają obiecujące. Dzieje się tak głównie ze względu na położenie geograficzne kraju oraz jego rozmiary, wciąż poprawiającą się infrastrukturę transportową oraz dobre wyniki gospodarcze. W Panattoni widzimy partnera, który pomoże nam właściwie wykorzystać szanse na rozwój i inwestycje, jakie daje ten sektor - mówi Nebil Senman, partner zarządzający w GRE. 

Porad prawnych udzieliły Linklaters Warsaw oraz Weil, należytej staranności dopilnowały JLL oraz Savills, porad technicznych i środowiskowych udzieliły Gleeds oraz WSP, a porad prawnych i finansowych MDDP.

(Źródło: Panattoni Europe)

ZNAJDŹ NAS: