Prologis buduje trzeci park w Poznaniu

Prologis rozpoczął budowę magazynu typu Small Business Unit (SBU) o powierzchni 13 000 mkw. na terenie nowo powstającego Prologis Park Poznań III. Budynek jest w 14 procentach wynajęty firmie Euro-net, właścicielowi ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD.

2018-07-30 21:33:31

Wielkości modułów zaczynają się od 1 600 - 1 800 mkw. i zaprojektowane są z myślą o klientach potrzebujących niewielkich, elastycznych i wysokiej jakości powierzchni magazynowo-biurowych w granicach miasta.

Poznań to kluczowy rynek w Polsce, dlatego zdecydowaliśmy się na dalsze inwestycje umożliwiające klientom ekspansję w tak pożądanej lokalizacji. To trzeci budynek Small Business Unit realizowany przez Prologis w Polsce. Dotychczas wybudowane obiekty tego typu we Wrocławiu i Chorzowie są już w pełni wynajęte. Dzięki optymalnie dobranej powierzchni oraz położeniu w granicach miasta, budynki SBU mogą stanowić obiekty Last Touch dla firm z sektora e-commerce, którym zależy na szybkiej i efektywnej dostawie towarów bezpośrednio pod drzwi konsumentów - komentuje Marcin Wronecki, leasing manager Prologis.

Obecnie poznańskie portfolio Prologis obejmuje dwa parki logistyczne o łącznej powierzchni ponad 163 800 mkw. Prologis Park Poznań III to inwestycja zlokalizowana Junikowie - zachodniej dzielnicy Poznania, zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta - przy autostradzie A2 łączącej Berlin i Warszawę. W pierwszej fazie inwestycji powstaną dwa nowoczesne, wysokiej klasy budynki o łącznej powierzchni 60 000 000 mkw. W przyszłości możliwa będzie również rozbudowa parku o dodatkowe 90 000 mkw.

(Źródło: Prologis)

ZNAJDŹ NAS: