Prologis buduje z wykorzystaniem BIM

Prologis poinformował dziś o rozpoczęciu budowy nowego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 10 000 mkw. w Prologis Park Budapest-Harbor na Węgrzech.

2018-09-21 15:29:13

Ten nowoczesny, wysokiej jakości budynek jest pierwszym obiektem logistycznym Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej zaprojektowanym z wykorzystaniem technologii BIM (ang. Building Information Modeling – modelowanie informacji o budowaniu). BIM to inteligentny proces bazujący na trójwymiarowych modelach, który umożliwia tworzenie wizualizacji inwestycji na każdym etapie jej powstawania, odzwierciedlając wszystkie rzeczywiste parametry i właściwości obiektu. Dzięki temu specjaliści w dziedzinie architektury, inżynierii i budownictwa zyskują lepszy wgląd w projekt oraz narzędzia umożliwiające skuteczniejsze planowanie, projektowanie i budowanie obiektów i ich infrastruktury, a na późniejszym etapie także zarządzanie nimi.

Budynek spekulacyjny powstający w Prologis Park Budapest-Harbor będzie wyposażony w wysokiej jakości izolowane panele ścienne oraz system dachowy, a także wysokowydajne ogrzewacze gazowe, które umożliwią zmniejszenie kosztów ogrzewania o 30 procent. Kolejnym rozwiązaniem zgodnym z ideą zrównoważonego rozwoju będzie zastosowanie w budynku energooszczędnego oświetlenia LED i dużych świetlików, które pozwolą zmniejszyć koszty energii elektrycznej o 45 procent w porównaniu z najnowszymi standardami w zakresie oświetlenia. Z kolei system smart meteringu pomoże monitorować i optymalizować zużycie wody, gazu i energii w budynku. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe obiekty Prologis, budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie „Very Good”.

W odpowiedzi na wysokie zainteresowanie klientów tą lokalizacją, zdecydowaliśmy się rozbudować park o dodatkowe 10 000 mkw., co wesprze naszych nowych klientów w rozwoju ich działalności. Technologia BIM jest kluczowa dla Prologis – stanowi bazę do zbierania i przetwarzania danych o obiekcie, a także zarządzania inteligentnymi budynkami. Dzięki niej wykorzystujemy też odnawialne źródła energii, co odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwijanie inwestycji o zerowym bilansie emisji związków węgla - powiedział László Kemenes, senior vice president and country manager, Prologis na Węgrzech.

(Źródło: Prologis)

ZNAJDŹ NAS: