7R rozpoczyna współpracę z Kajima Poland

7R Park Wrocław to jeden z najnowszych projektów dewelopera położony w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. W ramach inwestycji powstanie obiekt magazynowy klasy A o powierzchni 23 000 mkw.

2018-10-24 14:14:13

Jego budowę wraz z wykonaniem całej infrastruktury towarzyszącej deweloper zdecydował się zlecić firmie Kajima Poland. To pierwszy projekt, przy którym firmy mają okazję współpracować.

Pozytywny wynik prekwalifikacji, którą zwykle przeprowadzamy przed dopuszczeniem generalnego wykonawcy do przetargu, duże doświadczenie w realizacji obiektów magazynowych i przemysłowych oraz korzystna oferta złożona w postępowaniu przetargowym zadecydowały o wyborze firmy Kajima Poland na generalnego wykonawcę naszego kolejnego projektu.  Liczę, że będzie to dobry początek długiej i owocnej współpracy między naszymi firmami - mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA.

Wywodząca się z Japonii Kajima Poland jest obecna na polskim rynku od 2001 roku i zatrudnia ponad stu pięćdziesięciu pracowników w oddziałach we Wrocławiu i w Warszawie. Specjalizuje się w projektach kubaturowych, w tym logistyczno - magazynowych, produkcyjnych oraz przemysłowych.

Rozpoczęcie współpracy z 7R SA przy budowie inwestycji 7R Park Wrocław potwierdza i umacnia pozycję Kajima Poland jako generalnego wykonawcy na polskim rynku. Cieszymy się, że kolejna firma zauważyła i doceniła nasze kilkunastoletnie doświadczenie. Mamy nadzieję, że nasza kadra menadżerów i inżynierów specjalizujących się w tego typu przedsięwzięciach, zyska zaufanie nowego klienta. Wierzę mocno,  że obecna realizacja jest wstępem do stałej współpracy z 7R SA - mówi Maciej Runkiewicz, wiceprezes Kajima Poland.

Prace nad wrocławskim obiektem będą przebiegały etapowo. W pierwszym, już rozpoczętym etapie, powstanie około 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Jego zakończenie zaplanowane jest na luty 2019 r. 

W obiekcie zaplanowaliśmy dodatkowo udogodnienia dla najemców takie jak energooszczędne oświetlenie LED, dodatkowe doświetlenie stref przydokowych czy zwiększoną odporność ogniową budynku, która wyniesie ponad 4 000 MJ/mkw. - wymienia Waldemar Paszko, project management director 7R SA.

Kolejny etap budowy rozpocznie się po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń i również będzie go realizować firma Kajima Poland.

(Źródło: 7R)

ZNAJDŹ NAS: