Brökelmann Polska z nowym zakładem w Opolu

Firma Brökelmann Polska zrealizuje nową inwestycję w Opolu. Nowoczesny zakład obróbki profili aluminiowych i stali m.in. dla branży motoryzacyjnej będzie miał 18500 mkw powierzchni magazynowo - produkcyjnej.

2019-05-21 10:14:55

Brökelmann Polska zajmuje się specjalistyczną obróbką profili aluminiowych i przetwórstwem stali. Firma zdecydowała się na budowę własnego obiektu w Opolu. Nowy zakład powstanie na 6 ha działce przy ul. Arka Bożki w Opolu. Inwestycja będzie składała się z budynku produkcyjno-magazynowego o powierzchni 16 000 mkw i biurowca o powierzchni 2 500 mkw. 

Na etapie przygotowania inwestycji Dział BTS AXI IMMO wspierał klienta kompleksowo w procesie selekcji lokalizacji, konsultacjach technicznych, koordynacji prac projektowych oraz przeprowadzeniu przetargu na wybór generalnego wykonawcy. Obecnie pełni obowiązki koordynatora inwestycji oraz prowadzi z ramienia Brökelmann Polska nadzór inwestorski. 

Firma Brökelmann Polska przy planowaniu nowego zakładu produkcyjnego chciała pozostać w Opolu, ze względu na pracowników i dobrą współpraca z lokalnym samorządem i instytucjami. Cieszę się, że udało się znaleźć odpowiednią działkę, gdzie w szczegółach została zaplanowana inwestycja. Nowy zakład pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjno-magazynowych firmy przy jednoczesnym wzroście efektywności przestrzeni operacyjnej i procesów produkcyjnych – komentuje Marek Kosielski, dyrektor działu BTS w AXI IMMO. 

Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na 82 mln zł. Generalnym wykonawcą została  wybrana firma Adamietz ze Strzelec Opolskich.

(Źródło: AXI IMMO)

ZNAJDŹ NAS: