Potencjał Sztucznej Inteligencji i uczenia maszynowego w logistyce magazynowania

Consafe Logistics pracuje obecnie nad sposobem alokacji towarów w magazynie przy współpracy z firmą 2021.ai. Badania dotyczą sposobu rozmieszczania towarów oraz sprawdzania, które towary są najczęściej razem kompletowane.

2018-09-05 13:10:08

Po zakończeniu testów firma przedstawi końcowe wnioski oraz główne korzyści dla klientów systemów WMS. 

Logistyka to jeden z obszarów, który z pewnością wykorzysta potencjał Sztucznej Inteligencji (SI) i uczenia maszynowego (ang. machine learning - ML). Firmy staną się bardziej proaktywne dzięki większej ilości danych logistycznych, co spowoduje znaczne skrócenie czasu realizacji zleceń w magazynie oraz zwiększenie jakości obsługi klienta - twierdzi Patrik Olsson, CPO w Consafe Logistics.

Spółka Consafe Logistics zdecydowała się na zastosowanie Sztucznej Inteligencji w logistyce magazynowania, co pozwala na identyfikacje obszarów, które wymagają usprawnień za pomocą SI/ML. Mając solidne wsparcie nowoczesnych technologii, przedsiębiorstwa mogą wreszcie skupić się na swoich celach biznesowych. W przyszłości pojawią się inne ciekawe zagadnienia i projekty, które wymagają nadania odpowiedniego tempa i priorytetów. Teraz wyznaczamy kierunek rozwoju i stawiamy solidne fundamenty pod kolejne usprawnienia procesów logistycznych. Bardzo się cieszymy, że możemy być partnerem w tym pilotażowym projekcie i wierzymy, że to pierwszy krok na naszej wspólnej drodze z Consafe Logistics - mówi Martin Börjesson, partner i country manager na Szwecję w firmie 2021.ai.

(Źródło: Consafe Logistics)

ZNAJDŹ NAS: