Rozwiązania magazynowe WDX dla e-commerce: wózki widłowe

Można powiedzieć, że to oczekiwania klienta dyktują standardy w logistyce e-commerce. Dochodzimy do sytuacji, w której czas kompletacji, pakowania oraz wysyłki nie jest mierzony w dniach czy godzinach, ale w minutach.

2019-10-21 13:55:46

Szybszy i szerszy dostęp konsumentów do Internetu oraz częstsze korzystanie z urządzeń mobilnych wywiera coraz większą presję na firmach chcących budować czy też utrzymać swoją pozycję na rynku e-commerce. 

Wózki widłowe jako naturalne uzupełnienie oferty 

WDX S.A. to znany w branży producent regałów magazynowych, przenośników i zabudowy wielopiętrowej. Naturalnym uzupełnieniem oferty firmy są wózki widłowe. Dlaczego postawiliśmy na markę Crown? Mówi Katarzyna Stawiarska, Koordynator ds. Marketingu operacyjnego w WDX. Crown produkuje maszyny cechujące się unikalną wytrzymałością. Dla WDX to doskonała okazja, żeby budować przewagę poprzez jakość. Crown to jeden z absolutnych światowych liderów w segmencie elektrycznych wózków widłowych. Czy wiecie, że ponad 90% firm z amerykańskiego topu w branży e-commerce korzysta właśnie z rozwiązań Crown?

Wózki widłowe Crown u liderów rynku e-commerce w Polsce 

Crown, za sprawą WDX, zadomowił się na dobre na naszym logistycznym podwórku. Komplementarna gama rozwiązań pozwala na właściwy wybór optymalnej propozycji, niezależnie od stopnia zróżnicowania potrzeb. Crown zaznacza, że wszystkie prace projektowe nad nowymi urządzeniami rozpoczynają się w magazynach partnerów firmy. Inżynierowie marki analizują procesy, przepływ towarów oraz zachowania operatorów. Takie podejście pozwala wyznaczać marce nowe standardy funkcjonalności. 

Największą popularnością w magazynach e-commerce cieszą się wózki typu VNA z podnoszoną kabiną operatora. Przykładowo, w Polsce na wózki systemowe Crown TSP zdecydował się jeden z największych globalnych graczy tego rynku. Crown to design zorientowany na operatora. Mówi Katarzyna Stawiarska. Co to oznacza w praktyce? Serię TSP możemy stawiać za wzór ergonomii. Już na pierwszy rzut oka widać, że operator kompletujący zamówienia z poziomu wózka systemowego Crown TSP ma pełną swobodę i pewność ruchów. Elementy sterujące w podłokietnikach, pełna regulacja i możliwość złożenia siedziska, bardzo stabilny maszt, to tylko niektóre z elementów, które powalają nam być pewnym jakości Crown. 

Elektryczne wózki widłowe do kompletacji zamówień 

Do kompletacji zamówień z poziomu podłogi Crown proponuje elektryczny wózek widłowy z serii GPC. Dostępność różnych dodatkowych opcji umożliwia dopasowanie wózka do potrzeb pracowników, co wpływa korzystnie na efektywność procesu; system QuickPick Remote®, funkcja Pick Position Control™ czy podnoszony podest operatora. 

  • Dzięki QuickPick Remote® operator przy pomocy rękawicy może kierować wózkiem na odległość.
  • Pick Position Control™ umożliwia piesze prowadzenie pomiędzy kolejnymi miejscami pobierania towarów, eliminując w ten sposób wykonywanie dodatkowych ruchów oraz opóźnienia wynikające z konieczności wchodzenia na podest operatora i schodzenia z niego.
  • Podnoszony podest pozwala pobierać produkty, które w przypadku standardowego rozwiązania są poza zasięgiem operatora. 

Wózki widłowe Crown w magazynie firmy ASmet

WDX S.A. jako wyłączny dystrybutor Crown w Polsce, posiada w swojej ofercie pełną gamę wózków widłowych tej amerykańskiej marki. Można się z nią zapoznać odwiedzając oficjalną stronę https://wozkicrown.pl/wozki-widlowe/

Przykładem magazynu kompletacyjnego, w którym zastosowano regały wysokiego składowania wyprodukowane przez WDX oraz wózki marki Crown może być firma ASmet. Celem projektu było zapewnienie szybkiego dostępu do składowanych jednostek oraz efektywny proces kompletacji przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni magazynowej. 

https://www.youtube.com/watch?v=LQ5jjqzK3tk
 

ZNAJDŹ NAS: