Dachser i 12-tonowe krosna tkackie

Trzydzieści krajów docelowych, niezwykłe produkty takie jak 12-tonowe krosna tkackie i części zamienne do nich oraz jeden punkt kontaktowy koordynujący cały proces – tak wygląda łańcuch dostaw Lindauer DORNIER GmbH i Dachser.

2017-06-23 09:31:53

Wspomniane krosno tkackie było naprawdę niezwykłe. Ważyło ponad 12 ton. Dachser, globalny operator logistyczny, przetransportował tę ciężką maszynę drogą powietrzną z regionu Jeziora Bodeńskiego w Niemczech do Osaki w Japonii dla swojego klienta, Lindauer DORNIER GmbH – wiodącego światowego producenta maszyn tkackich.

- Tego rodzaju specjalistyczny transport wymaga planowania z wyprzedzeniem. Ponieważ jest to luksus, na który możemy sobie pozwolić, naprawdę wymagającą kwestią jest dostarczanie części zamiennych na całym świecie przy okresie realizacji zlecenia wynoszącym często tylko kilka godzin mówi Daniele Borrescio, kierownik ds. sprzedaży w Dachser Air & Sea Logistics w Kaufbeuren.
 
Szybka, elastyczna, optymalna pod względem kosztów – taka jest zdaniem Borrescio współpraca zapoczątkowana 1 marca 2009 r. z oficjalnie certyfikowanym znanym nadawcą – Lindauer DORNIER. Dachser odpowiada za całą logistykę dotyczącą dostaw części zamiennych dla spółki w sektorze lotniczych przewozów towarowych, zapewniając, aby krosna i maszyny specjalne oraz części zamienne były w dobrym stanie. Dachser Air & Sea Logistics przesyła części drogą powietrzną do ponad 30 miejsc na całym świecie.
Zajmuje się również kwestią odprawy celnej w państwach dystrybucji. Codziennie oddział Dachser w Kaufbeuren wykorzystuje własną flotę pojazdów i kierowców, aby odebrać towary z fabryk DORNIER w Lindau i w pobliskim Esseratsweiler.
 
- Zapewniliśmy klientowi jeden punkt kontaktowy koordynujący wszystkie zapytania i przesyłki DORNIER. Chociaż oddział w Kaufbeuren nie ma bezpośrednich połączeń z międzynarodowym terminalem lotniczym cargo, realizujemy wszystkie etapy międzynarodowego przewozu towarów drogą powietrzną dla Lindauer DORNIER GmbH. Począwszy od danych lotniczych do dowodów dostawy, spełniamy każde życzenie klienta  – wyjaśnia Borrescio.
 
(Źródło: Practum Consulting)
 
ZNAJDŹ NAS: