DB Schenker pracuje z Cisco nad Internetem Rzeczy

DB Schenker oraz Cisco pracują wspólnie nad zmianą oblicza branży logistycznej. Celem tej współpracy jest opracowanie, przetestowanie i wdrożenie aplikacji związanych z Internetem Rzeczy (IoT) i innych innowacyjnych technologii dla logistyki.

2018-04-06 16:41:22

Cyfryzacja zmieni społeczeństwo a zarazem logistykę, sposób, w jaki przemieszczamy, składujemy i zabezpieczamy towary na całym świecie. Według DB Schenker i Cisco, zmiany zachodzące w zakresie transportu, magazynowania, odpraw celnych i dostaw na ostatniej mili są ogromne i już wpływają na biznes w skali globalnej. Celem obu firm jest wspólne przeprowadzenie transformacji i utrzymanie pozycji liderów innowacji w swoich branżach. Połączone zespoły badają technologie, które wykorzystują nowe możliwości, aby optymalizować procesy magazynowe i transportowe. W magazynie w Houston zostało otwarte wspólne Laboratorium Innowacji (Innovation Lab), którego zadaniem jest testowanie i skomercjalizowanie nowych rozwiązań dla logistyki. DB Schenker i Cisco testują tam najnowocześniejsze technologie, takie jak: 

  • rozwiązania oparte na czujnikach,
  • systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym,
  • robotyka i automatyzacja,
  • inteligentne urządzenia,
  • analityka video,
  • rozszerzona rzeczywistość,
  • zarządzanie energią i aktywami,
  • rozpoznawanie twarzy.

Aplikacje opracowywane są zarówno przez Cisco, jak i DB Schenker. Po przyjęciu do Laboratorium Innowacji projektowane rozwiązania są testowane przez pracowników DB Schenker w środowisku magazynowym. W fazie testów zespół ocenia zarówno ich wykonalność techniczną, jak i potencjalną wartość w procesie magazynowania oraz z punktu widzenia łańcucha dostaw.

Cieszymy się ze współpracy pomiędzy DB Schenker i Cisco w zakresie IoT i cyfryzacji dla logistyki. Opracowaliśmy wspólnie wiele technologii, naszym zdaniem przełomowych dla branży. Prace w Laboratorium Innowacji pozwoliły określić, w jaki sposób można opracować nowe rozwiązania, które zasadniczo zmienią obsługę logistyki i łańcucha dostaw. DB Schenker doskonale zna złożone wymagania dotyczące innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Dzięki naszej wiedzy i ogromnemu zaangażowaniu wspieramy Cisco w kształtowaniu przyszłości logistyki - powiedział Tom Schmitt, chief commercial officer & member of the board contract logistics w DB Schenker. 

Cisco dąży do zmiany branży logistycznej. Korzenie jej technologii sięgają 700 lat. Wierzymy, że w dobie Internetu możemy dokonać transformacji wprowadzając nowe, cyfrowe rozwiązania. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z najlepszymi firmami, takimi jak Schenker, aby naprawdę zmienić podejście do przemieszczania i magazynowania towarów na całym świecie. Współpraca w tych obszarach pozwoli nam radykalnie udoskonalić sposób, w jaki prowadzimy logistyczny biznes, mamy nadzieję, że pozwoli nam usprawnić logistykę w wymiarze globalnym - powiedział Jack Allen, senior director w Cisco Global Logistics.

(Źródło: DB Schenker)

ZNAJDŹ NAS: