ROHLIG SUUS Logistics SA z nowymi oddziałami w Europie Centralnej

ROHLIG SUUS Logistics SA otworzył oddziały w Czechach i na Węgrzech. Obok rozwoju oferty w obszarze frachtu lotniczego, morskiego i kolejowego.

2018-05-25 16:59:08

Przez Czechy, Słowację i Węgry przebiega nie tylko szlak tranzytowy pomiędzy południem a północą Europy, ale też między Starym Kontynentem a Dalekim Wschodem. Powołanie struktur operacyjnych w Budapeszcie oraz czeskiej Pradze, Ostrawie i Libercu ma na celu pogłębienie kompetencji ROHLIG SUUS Logistics i dalszy wzrost biznesu globalnego polskiego operatora w makroregionie. 

Polska, Czechy, Słowacja i Węgry stanowią ważny makroregion, który może stać się logistycznym i transportowym węzłem kolejowym do dystrybucji dostaw z Chin na terytorium całej Europy. Te trzy kraje, z dodatkowym udziałem Słowenii i portu w Koprze, realizują zdecydowaną większość wymiany handlowej i inwestycji w ramach współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Kluczowy dla dalszego rozwoju makroregionu będzie również budowany przez Chiny korytarz transportowy z Pireusu przez Bałkany do Unii Europejskiej - powiedział Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA.

Oddziały ROHLIG SUUS Logistics w Czechach od początku kwietnia br. świadczą kompleksowe usługi spedycyjne, oferują także obsługę celną i magazynowanie. Oddział w Budapeszcie, uruchomiony z początkiem maja br., będzie funkcjonował jako nowo powstała spółka ROHLIG SUUS Logistics Hungary. Do węgierskiej struktury polskiej firmy logistycznej włączona została firma Nordic International – operator spedycyjny działający na rynku od 2011 roku, oferujący usługi z obszaru frachtu morskiego, lotniczego i drogowego oraz rozwiązania oparte o transport intermodalny. 

Jednym z elementów naszej strategii rozwoju jest wzmocnienie pozycji na rynkach europejskich poprzez rozbudowę sieci oddziałów. Obecność w Czechach i na Węgrzech to istotny krok z punktu widzenia budowy naszej pozycji w branży logistycznej Europy Centralnej. Lokalizacja oddziałów zagranicznych ma duże znaczenie dla całej naszej sieci. Krótki dystans dzielący Węgry od portu w Koprze na Słowenii daje nam możliwość oferowania klientom kompleksowych połączeń morskich i drogowych - zarówno FTL jak i drobnicowych - powiedział Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA. 

System połączeń ROHLIG SUUS Logistics nieustannie rozwija się o kolejne kierunki. Spółka konsekwentnie rozwija także obszar FTL, o czym świadczy wskaźnik blisko 200 000 zrealizowanych przewozów całopojazdowych w ubiegłym roku. 

(Źródło: ROHLIG SUUS Logistics)

ZNAJDŹ NAS: