Samochody MAN TGE dla DPD Polska

DPD Polska podpisała umowę ze spółką MAN Trucks & Bus Polska na dostarczenie pojazdów MAN TGE 3.140 w wersji furgon. Samochody posłużą do testów nowego podejścia do realizowania usług kurierskich.

2018-08-16 16:28:08

Pilotaż zostanie przeprowadzony w okresie tegorocznego świątecznego szczytu paczkowego w największych oddziałach. Do projektu zapraszane są osoby prowadzące działalność gospodarczą lub gotowe do jej założenia, ale nieposiadające samochodu dostawczego. 

Pilotaż odbędzie się w największych oddziałach DPD, m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. 

Przygotowania do tegorocznego szczytu paczkowego rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie, a efektem naszych prac jest pilotażowy program z producentem samochodów MAN - mówi Maciej Głowacki, dyrektor ds. Operacji w DPD Polska. 

Zamówienie obejmuje 140 pojazdów MAN TGE. Pojazdy charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz bogatym wyposażeniem, na które składają się m.in. klimatyzacja, system Start & Stop, kierownica z regulacją w dwóch płaszczyznach oraz fotel kierowcy amortyzowany pneumatycznie. Próg załadunku umieszczony jest na wysokości około 39 cm. 

(Źródło: DPD Polska)

ZNAJDŹ NAS: