Dachser wspiera bieg Fundacji Poland Business Run

Dachser został sponsorem siódmej edycji Poland Business Run 2018. Dachser wspiera fundację już po raz kolejny, tym razem sponsorując bieg w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach.

2018-08-28 18:25:42

Największy w Polsce charytatywny bieg biznesowy ma na celu zebranie środków na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Również pracownicy Dachser są zaangażowani w wydarzenie: w czterech miastach wystartuje aż 11 drużyn reprezentujących różne oddziały operatora.

W niedzielę, 2 września, w dziewięciu miastach Polski - Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Rzeszowie odbędzie się charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run, w którym wystartuje załoga Dachser. Bieg ma charakter sztafetowy - w każdej z nich występuje pięciu zawodników. W tym roku do rywalizacji o szczytny cel zgłosiło się aż 55 pracowników operatora logistycznego. W poznańskim biegu udział wezmą cztery zespoły Dachser. W Warszawie i Łodzi w barwach operatora wystartują po trzy sztafety. W Katowicach pobiegną natomiast pracownicy z oddziału Dachser w Sosnowcu. Dystans dla każdego uczestnika wynosi około 3,8 km.

W Dachser od lat angażujemy się w liczne projekty prospołeczne zarówno w skali międzynarodowej, jak i krajowej. Tym razem, współpracując z Fundacją Poland Business Run, chcemy udzielić wsparcia osobom niepełnosprawnym ruchowo. Pracownicy Dachser w tej szczytnej akcji wezmą udział już po raz drugi. W ubiegłym roku w trzech miastach Polski pobiegło trzydziestu naszych pracowników, a w  tej edycji wystartuje ich prawie dwa razy więcej. Bardzo się cieszę, że akcja staje się coraz popularniejsza w naszej firmie. Dzięki temu wspólnie możemy pomóc w pozyskaniu funduszy na rehabilitację czy spełnianie marzeń podopiecznych fundacji - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

W wydarzeniu wezmą udział osoby pracujące na różnych stanowiskach w Dachser - zarówno pracownicy magazynów i terminali, jak i kadra managersko-administracyjna.

Nie trzeba być zawodowym biegaczem, aby się zaangażować w to wydarzenie. Z Dachser w Poland Business Run startują zarówno osoby, które uprawiają sport na co dzień, jak i takie, które dopiero rozpoczynają swą przygodę z bieganiem. To też doskonała okazja do integracji dla naszych pracowników. Każdy, kto czuje ducha pracy zespołowej i chce się bawić, może wspomóc akcję - dodaje prezes Dachser.

(Źródło: Dachser)

ZNAJDŹ NAS: