Dynamiczny start PEKAES

PEKAES otwiera nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A. Znajdujący się w Białymstoku obiekt znacząco zwiększa możliwości operacyjne operatora logistycznego w regionie.

2019-01-14 14:37:14

Nowy obiekt PEKAES w Białymstoku to przestronna, funkcjonalna konstrukcja, o powierzchni całkowitej blisko 2 000 mkw. Wyposażony został we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające obsługę przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Zgodnie z najlepszymi standardami i polityką firmy, w obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne. Natomiast z myślą o pracownikach, stworzono przyjazną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu. Początek 2019 roku stoi pod znakiem dalszego rozwoju sieci dystrybucyjnej PEKAES. Terminal znajduje się na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni w Białymstoku. Obiekt zapewni sprawną obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Podlasie to jeden z tych regionów Polski, który przeżywa obecnie intensywny rozwój. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost naszej działalności, którego efektem jest uruchomienie terminalu w nowej lokalizacji. Spełnia on najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji przyszłych projektów.stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Znaczenie Białegostoku na logistycznej mapie Polski stale wzrasta - miasto łączy wschód Polski z pozostałymi regionami kraju. Co istotne, Białystok znalazł się również na trasie „Via Carpatia”, która w przyszłości będzie odgrywać kluczową rolę w transporcie towarów pomiędzy krajami bałtyckimi a południem Europy. To także ważna lokalizacja w działalności PEKAES. 

W Oddziale Białystok trwają ostatnie prace związane z rozbudową dodatkowej, zewnętrznej rampy dla samochodów dystrybucyjnych, która powiększy możliwości operacyjne nowego terminalu. Liczę, że ten etap rozbudowy obiektu zakończymy w pierwszym kwartale tego roku. O kolejnych naszych inwestycjach poinformujemy już wkrótce. – dodaje Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES. 

Wraz z uruchomieniem nowego terminalu PEKAES, zmianie uległ także adres białostockiego Oddziału PEKAES. Obecnie jego siedziba znajduje się w Białymstoku przy ulicy Aksamitnej 8A, na terenie parku logistycznego Panattoni. Wszystkie dotychczasowe numery telefonów oraz adresy e-mail pozostają bez zmian.

(Źródło: Pekaes)

ZNAJDŹ NAS: