DHL operatorem w nowym magazynie PEPCO

W marcu 2019 roku PEPCO rozpoczęło współpracę z DHL Supply Chain przy obsłudze centrum logistycznego w Sosnowcu.Jest to jedyny obiekt PEPCO w Polsce obsługiwany przez operatora logistycznego.

2019-03-08 10:32:27

PEPCO, wiodąca w Europie Wschodniej i Centralnej sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych, rozpoczęła współpracę z firmą DHL, która zajmie się obsługą centrum dystrybucyjnego w Sosnowcu. DHL Supply Chain będzie nadzorował proces wyposażenia magazynu, zatrudnienia około 350 osób oraz dostarczenia rozwiązań informatycznych na potrzeby obsługi centrum logistycznego, o powierzchni 40 000 mkw.

Współpraca ze sprawdzonym dostawcą usług logistycznych jest dla nas kluczowa gdyż oznacza możliwość skorzystania z międzynarodowego doświadczenia oraz skutecznych, sprawdzonych rozwiązań logistycznych. DHL Supply Chain zapewni sprawną obsługę naszego centrum logistycznego, a co za tym idzie wpłynie na zadowolenie naszych klientów, w tym wypadku robiących zakupy w sklepach PEPCO w dwóch z dziesięciu krajów, gdzie prowadzimy działalność – w Rumunii i w Czechach mówi Krzysztof Sielicki CEE central support and supply chain development manager PEPCO.

W dzisiejszych czasach wyłącznie wysoki poziom logistycznej obsługi klienta może zapewnić jej konkurencyjność i być wyznacznikiem wysokiej pozycji w oczach konsumenta. Cieszymy się, że PEPCO zdecydowało się na współpracę z firmą DHL Supply Chain, które rozumie, że logistyka odgrywa kluczową rolę w obsłudze klienta, a jej nieodzownymi elementami są elastyczność, komunikacja, niezawodność i czas – mówi Piotr Okurowski, dyrektor zarządzający DHL Supply Chain w Polsce. 

Z magazynu w Sosnowcu zasilane będą sklepy w Czechach oraz w Rumunii. Obiekt w Sosnowcu dołącza do sieci już istniejących centrów w Rawie Mazowieckiej oraz Wolborzu i w miejscowości Gyale na Węgrzech. 

(Źródło: DHL)

ZNAJDŹ NAS: