VGL Group logistycznym Liderem HR 2019

VGL Group po raz trzeci została uznana za „ Lidera HR” w ogólnopolskim programie z obszaru human resources „Odpowiedzialny Pracodawca”. Nagroda przyznawana jest przedsiębiorcom, którzy upowszechniają właściwe wzorce, modele i strategie działań polityki personalnej.

2019-03-15 11:37:25

Organizatorzy wybierając nagrodzonych analizowali aspekty działalności z obszaru human resources tj.: możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników, system motywacyjny, społeczna odpowiedzialność biznesu, dynamika rozwoju kadry, reputacja podmiotu gospodarczego, przestrzeganie prawa pracy i przepisów BHP.

Nagroda „Lidera HR 2019” stanowi potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek działań HR w roli odpowiedzialnego pracodawcy jest właściwy. Od lat budujemy pozycję VGL Group jako miejsca przyjaznego Pracownikom. Wdrożyliśmy programy mające na celu angażowanie Pracowników w codzienne funkcjonowanie firmy, wspólne świętowanie ważnych dni i uroczystości, rozwijamy ich pasje i umiejętności. Wszystko po to, by móc rozwijać naszą kadrę i utrzymywać pozycję ekspertów logistyki zatrudniając najlepszych. – podsumowuje Katarzyna Jankowska, HR Director VGL Group.

Z każdym rokiem VGL Group kładzie coraz większy nacisk na szkolenia. Jak te działania procentują i jak odbierane są przez Pracowników?

Satysfakcję ze zrealizowanych szkoleń, tak jak z innych obszarów, badamy poprzez cykliczne ankiety. Z roku na rok widzimy coraz lepsze rezultaty – ocenia Katarzyna Jankowska. – W przypadku szkoleń apetyt rośnie w miarę jedzenia – im więcej szkoleń  organizujemy, tym większą wartość dostrzegają nasi pracownicy i sami zgłaszają potrzebę dostępu do zdobywania nowych kompetencji, co nas ogromnie cieszy Nasz zespół to w dużej części młodzi ludzi, którzy chętniej korzystają z nowinek technologicznych aniżeli z tradycyjnych metod zdobywania wiedzy. I właśnie takie podejście zainspirowało nas do stworzenia najbardziej nowoczesnego rozwiązania w obszarze szkoleń, jakim jest zgrywalizowana platforma e-learningowa.

Należy podkreślić, że kompetencje w zakresie działań employer brandingowych przekładają się na zatrudnienie, które w VGL Group wzrosło o prawie 25% procent w stosunku do ubiegłego roku.

(Źródło: VGl Group)

ZNAJDŹ NAS: