Kuehne + Nagel kluczowym partnerem przy modernizacji samolotów A380

Kuehne + Nagel podpisało trzyletni kontrakt logistyczny z singapurskimi liniami lotniczymi na projekt modernizacji 14 samolotów A380.

2019-04-03 11:13:05

Zgodnie z umową, Kuehne + Nagel kompleksowo zarządza komponentami - odbiera je od dostawców i transportuje do certyfikowanego, dedykowanemu branży lotniczej centrum logistycznego w Singapurze. Tam składowane są wszystkie ładunku, sprawdzana jest ich jakość, następnie są montowane i przekazywane obsłudze hangaru w trybie just in time i just in sequence.

Projekt modernizacji samolotów A380 jest jednym z najbardziej prestiżowych projektów w przemyśle lotniczym ze względu na jego ogromną skalę i złożoność techniczną. Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Singapore Airlines. Nasze innowacyjne rozwiązanie KN InteriorChain jest podstawą w modernizacji floty samolotów A380 i zapewnia Klientom z sektora aerospace prawdziwie wszechstronne podejście do ich potrzeb logistycznych przy jednoczesnym uwzględnieniu rygorystycznych wymagań branżowych. Stworzyliśmy i uruchomiliśmy usługę KN InteriorChain jako kompleksowe rozwiązanie logistyczne typu end-to-end w pełni pokrywające cykl życia wnętrza samolotu - powiedział Erik Goedhart, senior vice president Aerospace w Kuehne + Nagel. 

Dzięki certyfikowanym systemom, zoptymalizowanym procesom i doświadczonym ekspertom, rozwiązanie KN InteriorChain pozwala przedsiębiorstwom koncentrować się na zapewnianiu najwyższych standardów instalacji i unowocześnianiu wnętrz. Kuehne + Nagel zobowiązało się dostarczać części zgodnie z harmonogramem, zarówno na linię produkcyjną, jak i do hangaru MRO. Dzięki rozwiązaniu KN InteriorChain, ponad 300 samolotów zostało już odnowionych i wraca do eksploatacji zgodnie z planowanymi harmonogramami.

(Źródło: Kuehne + Nagel)

ZNAJDŹ NAS: