Hellmann Worldwide Logistics przejmuje logistykę kontraktową firmy JAKKS Pacific w całej Europie.

Firma Hellmann Worldwide Logistics przejmie całą logistykę kontraktową dla amerykańskiego producenta zabawek, firmy JAKKS Pacific. W ramach współpracy Hellmann będzie obsługiwał około 360 000 kartonów rocznie w swoim magazynie w Rotterdamie, holenderskim mieście portowym, w dziale towarów przychodzących.

2020-03-13 11:37:05

Jako dostawca kompleksowych usług, Hellmann przejmie nie tylko centralne zarządzanie magazynem ale także inne usługi wartości dodanej tj. budowanie ekspozycji, etykietowanie produktów i przepakowywanie zabawek. Towar będzie wysyłany ciężarówkami do klientów końcowych w całej Europie – głównie supermarketów, sieci hurtowych i sprzedawców internetowych. Aby zapewnić optymalne wsparcie dla nowego Klienta z Holandii, Hellmann otwiera nowy magazyn w Rotterdamie o powierzchni ok. 8 000 m2 i 7 000 miejsc paletowych. 

Płynna obsługa procesów logistycznych jest warunkiem naszego dalszego rozwoju w Europie. Cieszymy się, że będziemy współpracowali z firmą Hellmann Worldwide Logistics, znanym na całym świecie dostawcą usług logistycznych, w zakresie przejęcia towarów w porcie w Rotterdamie i zarządzania łańcuchem dostaw – aż do klienta końcowego mówi François Larivière, Dyrektor globalnego łańcucha dostaw, JAKKS Pacific.

W przypadku firmy JAKKS Pacific zajmujemy się nie tylko klasyczną dystrybucją ich produktów w całej Europie ale jako wyłączny dostawca usług logistycznych przyjmujemy również indywidualne usługi wykraczające poza standard. W ten sposób będziemy wspierać naszego Klienta, firmę JAKKS Pacific w dalszym rozwoju na rynku europejskim – mówi Marc Wijnen, dyrektor operacyjny Contract Logistics Europe w Hellmann Worldwide Logistics.

(Źródło: Hellmann)

ZNAJDŹ NAS: