PKP CARGO zawarło duży kontrakt z Tauronem

PKP CARGO S.A. podpisała ze spółką Tauron Wydobycie umowę na przewóz w latach 2018-2019 11 mln ton węgla za łączną kwotę 227 mln zł brutto. To kolejny wygrany przez polskiego przewoźnika duży przetarg węglowy.

2017-12-19 16:48:48

W wyniku postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego  prowadzonego w  trybie przetargu nieograniczonego  zawarta została  umowa na wykonanie usługi transportu kolejowego węgla na potrzeby Tauron Wydobycie S.A. na lata 2018 – 2019, w ramach której PKP CARGO S.A. dostarczy  blisko 11 mln ton węgla  do oddziałów Grupy Tauron (elektrowni) oraz do innych odbiorców. Nowa umowa stanowi kontynuację dotychczasowej współpracy, trwającej od 2012 roku.

Grupa PKP CARGO jest głównym partnerem branży górniczej i energetycznej. Odpowiadamy za 2/3 rynku przewozów węgla w Polsce (wg pracy przewozowej) . Chcemy tę pozycję umacniać, stale podnosząc jakość naszych usług. Kontynuowanie współpracy z tak wymagającym partnerem, jak Tauron Wydobycie S.A. jest dla nas zarówno dużym wyzwaniem, jak i powodem do satysfakcji - powiedział  Grzegorz Fingas, członek zarządu PKP CARGO S.A. ds. Handlowych.

Obecnie PKP CARGO S.A. realizuje przewozy dla Spółki Tauron Wydobycie w ramach dwuletniej umowy przetargowej zawartej do końca 2017 roku, w której masa objęta postępowaniem wynosiła 8,5 mln ton.

(Źródło: PKP CARGO)

ZNAJDŹ NAS: