Marka UTA One zaliczyła test praktyczny

Interoperacyjne rozwiązanie do opłat drogowych firmy UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) umożliwia pobieranie opłat drogowych we wszystkich uczestniczących państwach UE.

2018-04-04 16:20:30

W momencie wejścia na rynek obsługiwane są najpierw systemy opłat drogowych w Belgii, w tym Liefkenshoektunnel, Francji, Włoszech, Austrii, Polsce (A4), Portugalii i Hiszpanii. W następnym kroku przy pomocy tak zwanej aktualizacji Over-the-air włączone zostaną Niemcy oraz inne kraje europejskie. Tendencja jest wzrostowa, ponieważ wraz z otwarciem kolejnych systemów opłat drogowych w ramach EETS oferta firmy UTA będzie stale rozbudowywana. Nowe rozwiązanie do opłat drogowych jest przyszłościowe nie tylko ze względu na możliwości aktualizacji, lecz także integracji wszystkich standardów przesyłania europejskich technologii opłat drogowych (GNSS i DSRC).

Aby zaoferować naszym klientom optymalne rozwiązanie interoperacyjnych elektronicznych usług opłat drogowych (EETS), bardzo dokładnie sprawdziliśmy nowy model UTA One® przed wprowadzeniem go na rynek. Podczas intensywnych testów w czasie rzeczywistych podróży do Strasburga, Calais, Brukseli, Akwizgranu, Bolzano, Innsbrucku i Salzburga nasze rozwiązanie do opłat drogowych potwierdziło skutecznie swoją niezawodność na tysiącach kilometrów - wyjaśnia Volker Huber, CEO firmy UTA.

Korzyści dla firm spedycyjnych i transportowych są ewidentne: z jednym urządzeniem pokładowym w przyszłości będzie można jeździć bez ograniczeń po całej Europie, a należne opłaty uiścić za pomocą jednej jednolitej faktury. Ponieważ UTA jako firma zapewniająca usługi związane z transportem zajmuje się również administrowaniem i analizowaniem, w przyszłości klienci będą potrzebowali tylko jednego partnera. Ponadto skorzystają z prostego w obsłudze procesu zamawiania i rejestrowania oferowanego w witrynie one.uta.com w wielu językach. Klienci UTA mogą indywidualnie wybierać odpowiednią dla nich technologię opłat drogowych.

(Źródło: UNION TANK Eckstein)

ZNAJDŹ NAS: