400-setny Mercedes-Benz Actros we flocie Grupy Raben

Firma w ramach wieloletniej współpracy zakupiła od Mercedes-Benz kolejne 35 pojazdów ciężarowych. Uroczyste przekazanie jubileuszowego samochodu odbyło się 8 maja w podwarszawskim Emilianowie w placówce Mercedes-Benz Trucks Polska.

2018-05-10 16:14:06

Grupa Raben - od lat współpracuje z marką Mercedes-Benz. Tabor o różnym tonażu i specyfikacji trafia zarówno do floty własnej operatora, jak i jego przewoźników kontraktowych w kilku krajach europejskich. Potwierdzeniem i jej kolejnym etapem rozwoju jest najnowszy zakup 35 pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz, wśród których znalazł się 400-setny egzemplarz nowego Actrosa we flocie Grupy Raben. Stało się to okazją do uroczystego przekazania pojazdu 8 maja 2018 roku w niedawno otwartej najnowszej placówce Mercedes-Benz Trucks Polska, a zarazem siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa - w podwarszawskim Emilianowie. W uroczystości wzięli udział dyrektor generalny Raben Transport, Paweł Trębicki oraz dyrektor oddziału spółki w Legnicy - Hubert Tyka. Mercedes-Benz Trucks reprezentował dyrektor zarządzający Przemysław Rajewski oraz Janusz Rachwał szef sprzedaży flotowej. W przekazaniu 400-setnego Actrosa uczestniczył również przedstawiciel Daimler AG, Joachim Schield.

Pamiętam, że podejmując decyzję o zakupie pierwszej partii pojazdów długo zastanawialiśmy się, czy początkowo wyższa cena zakupu, faktycznie zostanie zrekompensowana niższymi kosztami eksploatacji. Nie byliśmy też pewni innych benefitów zachwalanych przez producenta. Na szczęście deklaracje okazały się wiarygodne, a my dzisiaj z dumą odbieramy 400-setną ciężarówkę. To konkretne auto będzie jeździć we flocie własnej naszej polskiej spółki - Raben Transport, specjalizującej się w obsłudze ładunków cało-pojazdowych. Ponad 50% zleceń spółka wykonuje dla branży automotive, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek problemy techniczne. Cieszymy się ze współpracy z marką Mercedes-Benz, szczególnie ceniąc jej niezawodność, komfort kierowcy, niskie zużycie paliwa oraz szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, zmniejszających istotnie zagrożenia na drodze - powiedział Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport ,odbierając symboliczny kluczyk do pojazdu.

Jestem dumny z tego, że obietnica, którą składamy naszym klientom, wyrażona w haśle „Trucks you can trust”, znajduje takie potwierdzenie w rzeczywistości i przekłada się na tak silne oraz długotrwałe relacje biznesowe z jedną z największych firm działających w branży transportowej. Wierzę, że ta współpraca będzie się nadal rozwijać, bo jestem przekonany, że najważniejsze atuty naszych pojazdów: ekonomiczność, bezpieczeństwo oraz niezawodność, są niezmienne i będą zawsze pomagały naszym klientom w budowaniu jakości ich biznesu - mówił Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający, Mercedes-Benz Trucks Polska.

Do spółki Raben Transport trafi w sumie 35 Actrosów 1845 z kabinami StreamSpace, wyposażonych w silniki najnowszej generacji OM 471, generującym moc 450 KM oraz dysponujący momentem obrotowym 2200 Nm, a wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz systemem Predictive Powertrain Control (PPC). O komfort pracy kierowców zadba nowa klimatyzacja postojowa.

Serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę, że pojazdy ze srebrną gwiazdą należące do tak wielkiej firmy jak Grupa Raben, będą jeździć po drogach całej Europy - podsumował uroczystość Joachim Schield, przedstawiciel Daimler AG.

Wydarzenie zakończyła symboliczna lampka szampana towarzysząca wręczeniu pamiątkowego modelu Actrosa - oczywiście w firmowym znakowaniu Grupy Raben.

(Źródło: Grupa Raben)

ZNAJDŹ NAS: