Owocny rok dla Emirates

Emirates SkyCargo mają za sobą udany rok działania usługi Emirates Fresh - specjalistycznej oferty rozwiązań w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się do 155 kierunków w obrębie siatki połączeń przewoźnika.

2018-05-11 18:11:22

W ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia oferty w kwietniu 2017 roku, linie Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 400 tys. ton tego rodzaju produktów w ramach trzech różnych kategorii usługi Emirates Fresh. Emirates Fresh to wariant podstawowy stworzony z myślą o przewozie zwykłych towarów łatwo psujących się takich jak warzywa i owoce, które lepiej znoszą wysokie temperatury. Emirates Fresh Breathe to szereg rozwiązań chłodniczych w transporcie delikatnych produktów takich jak świeże kwiaty cięte, a Emirates Fresh Active zapewnia wzmocnioną ochronę towarów nieodpornych na wahania temperatury.

Warzywa i owoce były największą kategorią produktów łatwo psujących się przewożonych przez Emirates SkyCargo. W ciągu ostatniego roku przewoźnik przetransportował ponad 150 tys. ton warzyw i owoców na całym świecie. Przeszło jedna piąta wszystkich warzyw i owoców przewiezionych przez Emirates SkyCargo pochodziła z Indii. Prawie połowa warzyw i owoców z całego świata została dostarczona do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które mogą poszczycić się bogatą międzynarodową ofertą gastronomiczną skierowaną do licznej grupy ekspatów. W związku z rozpoczęciem sezonu eksportowego na mango z subkontynentu indyjskiego i nadejściem Ramadanu od maja 2018 linie Emirates SkyCargo czeka jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku pod względem przewozu produktów łatwo psujących się. 

Ponadto w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewoźnik przetransportował ponad 65 tys. ton ryb i owoców morza oraz blisko 60 tys. ton mięsa. Linie przewożą m.in. łososia z Norwegii do Azji Wschodniej, ryby i owoce morza z RPA i Ugandy do Europy oraz wysokogatunkowe mięso z Melbourne na Bliski Wschód. Przetransportowały m.in. blisko 25 tys. ton mięsa z Australii i Nowej Zelandii.

Oprócz tego na pokładzie Emirates SkyCargo w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. przewieziono ponad 50 tys. ton świeżych kwiatów i roślin, w tym kwiaty przetransportowane samolotami towarowymi bezpośrednio z najważniejszych regionów uprawy kwiatów na świecie, takich jak Kenia czy Ekwador, do Amsterdamu, ośrodka światowego rynku kwiaciarskiego.

Eksport produktów łatwo psujących się często stanowi istotne źródło przychodu dla lokalnej gospodarki. Linie Emirates SkyCargo przyczyniają się do rozwoju współpracy gospodarczej i handlu na całym świecie, zapewniając dostęp do nowych rynków poprzez sieć połączeń na sześciu kontynentach przez Dubaj. Na przykład w 2017 r. przewoźnik pomógł zwiększyć eksport towarów takich jak rambutan i liczi z Wietnamu na Bliski Wschód, dając szansę wejścia na nowe rynki wietnamskim eksporterom. Podobnie linie Emirates SkyCargo w znacznym stopniu przyczyniły się do ożywienia eksportu ryb i owoców morza ze Sri Lanki do Europy.

Usługa Emirates Fresh, którą wprowadziliśmy w zeszłym roku, spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem ze strony naszych klientów. Trzy różne warianty usługi Emirates Fresh pozwalają nam odpowiadać na zróżnicowane potrzeby eksporterów produktów łatwo psujących się. Cały czas współpracujemy z naszymi klientami oraz inwestujemy i udoskonalamy ofertę Emirates Fresh oraz nasze pozostałe specjalistyczne usługi. Dzięki temu jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją - powiedział Nabil Sultan, divisional senior vice president Emirates, Cargo.

(Źródło: Emirates)

ZNAJDŹ NAS: