Volkswagen Poznań rozpoczyna rozbudowę fabryki

Rozpoczęła się zapowiadana rozbudowa zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku po wschodniej części od ulicy Smołdzinowskiej. Inwestycja obejmuje budowę hali spawalni z zapleczem logistycznym.

2018-05-25 16:20:23

Rozbudowa ta pozwoli, żeby  w 2020 roku fabryka Volkswagen Poznań była  gotowa na produkcję kolejnych generacji samochodów.

Bardzo się cieszę, że możemy realizować swoje plany i przygotowywać w ten sposób fabrykę pod nowe wyzwania i oczekiwania rynku. Ta rozbudowa podkreśla również  znaczenie zakładów Volkswagen Poznań w koncernie Volkswagen. Możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość - mówi Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań.  

Inwestycja w Antoninku obejmuje budowę nowej hali spawalni z zapleczem logistycznym, która zostanie wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W ramach prac przygotowawczych  uporządkowano i zniwelowano  8 hektarów terenu, a dodatkowo nawieziono  60 000 ton ziemi.

Taka inwestycja to dla nas ogromne wyzwanie. Przed nami dużo pracy, związanej nie tylko z przebudową zakładu, ale również ze szkoleniami pracowników. Już rozwijamy  kwalifikacje naszej załogi z uwzględnieniem nadchodzących zmian technologicznych - zapowiada Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Antoninku.

Nowe inwestycje są zawsze wyrazem zaufania Koncernu  i podkreśleniem, że na pracownikach Volkswagen Poznań można polegać. Dla mnie, jako przedstawiciela pracowników, jest to przede wszystkim gwarancja stabilnych i dobrych miejsc pracy, co jest szczególnie ważne w okresie dynamicznych zmian na rynku motoryzacyjnym. Rozwój poznańskiej fabryki Volkswagena pokazuje nam, że już dziś przygotowujemy się do tych zmian - zaznacza Piotr Olbryś, szef zakładowej Solidarności.

W zakładzie powstanie łącznie około 60 tysięcy metrów kwadratowych nowych powierzchni produkcyjnych i magazynowych. Ulica Smołdzinowska jesienią tego roku, po zakończeniu i odbiorze układu drogowego na Zielińcu,  będzie mogła stać się wewnętrzną drogą zakładową.  Umożliwi to następnie scalenie terenów należących do spółki, a tym samym optymalne wykorzystanie potencjału i zasobów Volkswagen Poznań.

Pierwsze dostawy części trafią do nowej hali logistycznej w marcu 2019 roku. Każdego dnia przyjeżdżać będzie do niej 140 samochodów ciężarowych, czyli prawie 6 aut na godzinę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań logistycznych ruch samochodów ciężarowych zmniejszy się  w porównaniu do stanu obecnego.  

(Źródło: Volkswagen)

ZNAJDŹ NAS: