PKP CARGO przewiezie węgiel dla Grupy Veolia w Polsce

Polski kolejowy przewoźnik towarowy złożył konkurencyjną ofertę w przetargu ogłoszonym przez Veolię na transport węgla do spółek Grupy w całym kraju. Wolumen przewiezionego surowca wyniesie ogółem ponad 5 mln ton w okresie 2019-2021.

2018-05-25 16:46:46

W wyniku tego samego przetargu PKP CARGO S.A. zrealizuje także dodatkowe przewozy 950 tys. ton węgla dla Grupy Veolia Polska w 2018 roku w ramach obowiązującej umowy, która będzie aneksowana.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom Klienta. Mamy satysfakcję, że kolejny raz nasza oferta na przewozy węgla dla Grupy Veolia w Polsce okazała się konkurencyjna. Jest to dowód na to, że nasze doświadczenie i skala działania na rynku leżą u podstaw budowania partnerskich, obustronnie korzystnych relacji z naszymi kluczowymi Klientami - powiedział Czesław Warsewicz, prezes zarządu PKP CARGO S.A.

Zapewnienie stabilnych i pewnych dostaw w najlepszej cenie dla naszych elektrociepłowni i ciepłowni, jakie zapewnia nam PKP Cargo, przez kolejne 3 lata jest dla nas kluczowe. Veolia przywiązuje ogromną wagę do tego, aby zapewnić swoim klientom w wielu miastach, gdzie prowadzi swoją działalność, nieprzerwane dostawy ciepła i wysokiej jakości usługi. Z zadowoleniem mogę powiedzieć, iż dostawy węgla kamiennego (rocznie ok. 2 mln ton) do naszych elektrociepłowni i ciepłowni pochodziły  w ostatnich latach w zdecydowanej większości z polskich kopalń, w oparciu o wieloletnie kontrakty. Staramy się zawsze być wiarygodnym partnerem, który wspiera lokalną gospodarkę - powiedział Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

(Źródło: PKP CARGO)

ZNAJDŹ NAS: