Nowa usługa transportu kolejowego UPS

Firma UPS poinformowała o uruchomieniu nowej usługi transportu ładunków pełnokontenerowych (FCL) pomiędzy Europą a Hongkongiem, która wykorzystuje istniejące połączenia UPS, w celu ułatwienia wymiany handlowej pomiędzy regionami.

2018-05-25 16:52:48

Usługa, świadczona w obie strony między niemieckim Duisburgiem a Hongkongiem, będzie alternatywną drogą transportu umożliwiającą firmom zrównoważenie czasu dostawy i kosztów. Firmy mogą obecnie korzystać z nawet o 30% szybszych dostaw w porównaniu z przesyłkami FCL wysyłanymi transportem morskim, i zaoszczędzić do 60 procent  w porównaniu z transportem lotniczym. 

Hong Kong jest kluczowym partnerem handlowym dla Unii Europejskiej. W ubiegłym roku, łączna wartość towarów będących przedmiotem wymiany handlowej między tymi regionami wyniosła ok. 50 miliardów euro. UPS, uruchamiając to nowe połączenie kolejowe wspiera swoich klientów w Europie i Hong Kongu w rozwijaniu ich biznesu i docieraniu do nowych rynków - powiedział Mike Harrell, prezes spedycji UPS Europe. 

Rozszerzona usługa transportu kolejowego umożliwia przedsiębiorstwom dostosowanie wymagań w zakresie transportu i jego kosztów do potrzeb łańcucha dostaw. Firmy z szybko rozwijających się branż: nowoczesnych technologii, handlu detalicznego i produkcji przemysłowej mogą korzystać z szybszego wprowadzania produktów na rynek z pełną widocznością statusu przesyłek o dużej wartości. Mogą również wykorzystać doświadczenie UPS w zakresie usług pośrednictwa, aby dostosować się do skomplikowanych przepisów celnych. Zmniejszy to ryzyko opóźnień i zapewni terminową dostawę towarów.   

Nowa usługa UPS Preferred® FCL-Rail daje następujące korzyści:

  • Wygoda: Klienci pakują towary bezpośrednio do kontenerów; nie ma potrzeby ich przeładowywania.
  • Bezpieczeństwo: Zarządzanie pieczęciami, alarmy i opcjonalna funkcja śledzenia kontenera za pomocą GPS umożliwiają monitorowanie lokalizacji, temperatury, wilgotności i ruchu oraz oświetlenia.
  • Uproszczona kontrola celna: Systemy UPS są elektronicznie połączone z organami celnymi, co zmniejsza ryzyko błędów i przyspiesza proces kontroli celnej. 
  • Zrównoważony rozwój: Transport kolejowy emituje 25 razy mniejszą ilość dwutlenku węgla niż transport lotniczy, a także dużo mniejszą ilość tlenków azotu, węglowodorów niemetanowych i dwutlenku siarki niż transport morski, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska. 
  • Widoczność: Narzędzie UPS Flex™ Global View zapewnia pełną widoczność statusu przesyłki i informacje o pokonaniu kolejnych etapów trasy, dzięki czemu klienci są cały czas poinformowani o postępie w dostawie towarów.

Firma UPS oferuje bogatą ofertę multimodalnych usług transportu ładunków pełnokontenerowych (FCL) oraz drobnicowych (LCL), które umożliwiają firmom wybór między szybkością dostaw a niskimi kosztami, tak aby spełnić wymagania zarówno w zakresie terminu dostarczenia przesyłek międzynarodowych, jak i zmniejszenia ich kosztów. Usługa transportu kolejowego na szlaku Hongkong–Europa stanowi rozszerzenie oferty multimodalnych usług transportu UPS Preferred®, które łączą cztery przystanki w Europie i sześć stacji kolejowych w Chinach.

(Źródło: UPS)

ZNAJDŹ NAS: