Universal Transport rozszerza swoją działalność

Universal Transport, specjalista od ładunków nienormatywnych, rozszerza swoją obecność na rynku w Republice Czeskiej. Z mocą wsteczną od dnia 1 stycznia 2018r.

2018-06-25 16:01:02

Ta renomowana czeska firma zajmująca się transportem ładunków nienormatywnych zostaje przejęta wraz z 47 pracownikami stając się częścią Universal Transport Praga. Cena zakupu objęta jest tajemnicą.

Universal Transport Praga powstał w roku 1995. Był to pierwszy zagraniczny oddział firmy transportowej z Paderborn, który zatrudnia dzisiaj ponad 50 pracowników. UT Praga należy do liderów czeskiego rynku i realizuje projekty z dziedziny transportu ładunków ponadnormatywnych w całej Europie. Oddział posiada rozbudowaną flotę pojazdów do transportu ładunków nienormatywnych, która z chwilą przejęcia czeskiej firmy powiększy się o 30 jednostek ciągnących.

Nosreti idealnie pasuje do naszej strategii łączenia sił, ponieważ jej wieloletnie doświadczenia i kontakty na miejscu świetnie uzupełniają nasze portfolio. W ten sposób będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę dla specjalnych klientów nie tylko w Czechach. Przejęcie jest ważnym krokiem na drodze do rozbudowy całej grupy Universal Transport - mówi Holger Dechant z centrali w Paderborn.

Szczególnie doświadczeni kierowcy zawodowi z Nosreti przyczynią się w istotny sposób do rozwiązania problemu braku kierowców.

Flota Nosreti obejmuje oprócz ciągników ciężarowych 46 pojazdy cetralnoosiowe, mostki transportowe, niskie naczepy i naczepy teleskopowe, przy czym sprzęt ten umożliwia transport ładunków o wadze znacznie powyżej 100 ton. W ciągu kilku ostatnich dekadach Nosreti wyrosło na jedną z największych firm oferujących transport ładunków ponadnormatywnych w Europie. Do ładunków specjalnych należą urządzenia rolnicze i lotnicze, tramwaje, autobusy, instalacje montażowe i elementy elektrowni jak też okręty wycieczkowe i inne towary o nietypowych wymiarach i wadze.

Powiększoną o Nosreti firmą w Czechach kieruje dyrektor Burkhard Jung, który pracuje w Universal Transport w Pradze od lat.

(Źródło: Universal Transport)

ZNAJDŹ NAS: