Smurfit Kappa i Scania współpracują

Smurfit Kappa nawiązała współpracę z firmą Scania, aby zastąpić niektóre z materiałów używanych w łańcuchu dostaw rozwiązaniami papierowymi.

2018-07-30 21:42:49

Firma Smurfit Kappa współpracowała z działem 'Scania Parts Logistics', który jest odpowiedzialny za dystrybucję wszystkich części Scania. Scania ma złożony łańcuch dostaw z szeroką gamą produktów różnej wielkości, przy czym niektóre są szczególnie delikatne.

Scania zwróciła się z zapytaniem o przygotowanie opakowania dla szyb do samochodów ciężarowych, które obecnie były transportowane przy użyciu czterech różnych materiałów, wliczając palety drewniane i styropian (EPS).

Smurfit Kappa wykorzystała swoją usługę SupplySmart by dokonać przeglądu każdego aspektu łańcucha dostaw firmy Scania. Tę analizę porównano następnie ze spostrzeżeniami, które zostały zebrane z ponad 60 000 łańcuchów dostaw w celu określenia możliwości dokonania zrównoważonych zmian.

Smurfit Kappa wymyśliła nowatorską koncepcję, która zastąpiła wnętrza EPS i drewniane palety opakowaniami o strukturze plastra miodu, wykonane  w pełni ze zrównoważonego materiału papierowego. Wraz z przejściem od stosowania wielu materiałów do jednego rozwiązania materiałowego, przestrzeń niezbędna do przechowywania spadła o 50%, co przyniosło firmie Scania znaczne oszczędności w transporcie

Po kompleksowym przeglądzie w odniesieniu do wymagającego zadania, jakie przed nimi postawiliśmy, Smurfit Kappa udało się przedstawić nam pomysłowe rozwiązanie, które przerosło nasze oczekiwania. Scania Parts Logistics opiera się na zoptymalizowanym łańcuchu dostaw, dzięki któremu możemy zagwarantować naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie - powiedział Brechtel Coox, inżynier ds. opakowań w Scania Parts Logistics.

Ten projekt był wynikiem współpracy pomiędzy Smurfit Kappa a Scania Parts Logistics. Naszym punktem wyjścia było sprawdzenie w jaki sposób możemy zoptymalizować łańcuch dostaw pod względem czasu, kosztów i zrównoważonego rozwoju. Rozwiązanie w zakresie opakowań papierowych jakie zaproponowaliśmy łączy możliwości produkcyjne w zakresie opakowań z tektury falistej i o strukturze plastra miodu, jest solidne i pozwala nam zapewniać innowacyjne oraz niezawodne usługi naszemu cennemu partnerowi Scania - dodał Erik Bunge, dyrektor generalny Smurfit Kappa Corrugated Benelux.

(Źródło: Smurfit Kappa)

ZNAJDŹ NAS: