Emirates SkyCargo przewożą pierwszą grupę koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon

Emirates SkyCargo przewiozły pierwszą grupę 67 koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon. Konie zostały przetransportowane z Liege w Belgii do Greenville-Spartanburg w USA na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777 Emirates SkyCargo.

2018-09-05 13:34:51

Był to pierwszy z dziewiętnastu lotów w ramach specjalnego czarteru realizowanego przez Emirates SkyCargo na potrzeby jednego z największych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu sportowym. Na zawody zostanie sprowadzonych ponad 500 koni – będzie to największa w historii operacja czarterowa przewozu koni na pojedyncze wydarzenie sportowe. Aby zorganizować czarter, linie Emirates SkyCargo nawiązały współpracę z firmą Peden Bloodstock, należącą do czołowych specjalistów od transportu koni na świecie. 

Linie Emirates SkyCargo nie od dziś przewożą konie, regularnie transportując zwierzęta na najważniejsze wyścigi i inne zawody jeździeckie na całym świecie. Przewoźnik gwarantuje koniom spokojne i komfortowe warunki zgodne z przepisami określonymi przez krajowe i międzynarodowe urzędy zajmujące się transportem zwierząt żywych, m.in. przepisami IATA ws. przewozu zwierząt żywych (Live Animals Regulations, LAR).

Więcej informacji na temat czarteru i Światowych Igrzysk Jeździeckich 2018 w Tryon znajduje się na stronie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej

(Źródło: Emirates SkyCargo)

ZNAJDŹ NAS: