Grupa PKP CARGO rozwija ekspansję w Europie

Advanced World Transport (AWT), spółka z Grupy PKP CARGO, podpisała dzisiaj w Lublanie umowę nabycia 80. procent udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail. W ten sposób Grupa zwiększa swoją obecność na rynkach południowej Europy.

2018-12-06 16:06:14

Przejęcie większościowego pakietu firmy Primol-Rail, która posiada licencję na wykonywanie kolejowych usług przewozowych na terenie Słowenii, otwiera przed Grupą PKP CARGO nowe możliwości zwiększenia przewozów w kierunku północ-południe Europy. Zważywszy, że Grupa ma już licencje na samodzielne wykonywanie przewozów na terenie Czech, Słowacji, Węgier i Austrii, może teraz z wykorzystaniem tylko jednej wielosystemowej lokomotywy prowadzić składy pociągów z Polski aż do granicy słoweńsko-włoskiej oraz do słoweńskiego portu Koper, jednego z największych portów na Adriatyku.

Dotychczas AWT obsługiwało około 10. pociągów tygodniowo w relacjach do granicy ze Słowenią, gdzie skład przejmował lokalny przewoźnik-poddostawca. Obecnie liczbę takich pociągów będzie można zwiększyć, co wpłynie na wzrost przewozów Grupy PKP CARGO między państwami leżącymi od Bałtyku po Adriatyk.

Mamy satysfakcję, że podpisana dzisiaj umowa stwarza możliwości wejścia Grupy  PKP CARGO na nowe rynki z atrakcyjniejszą ofertą przewozową i zwiększenia wolumenu przewozów - powiedział Maciej Walczyk, prezes Zarządu AWT a.s.

Cieszymy się z nabycia udziałów słoweńskiego partnera. Jest ono odpowiedzią na przyjętą ostatnio strategię Grupy PKP CARGO, w której nacisk stawiamy na akwizycje na rynkach zagranicznych oraz wzrost naszego zaangażowania w przewozach między krajami Trójmorza - podkreślił Czesław Warsewicz, prezes Zarządu PKP CARGO S.A.

(Źródło: PKP CARGO)

ZNAJDŹ NAS: