Urządzenie DKV BOX EUROPE dopuszczone w Niemczech

Urządzenie DKV BOX EUROPE, dzięki któremu w przyszłości możliwe będzie rozliczanie wszystkich opłat drogowych w Europie, zostało właśnie dopuszczone do użytku w Niemczech. Obecnie jest w trakcie uzyskiwania formalnej zgody Federalnego Urzędu ds. Transportu Towarów (BAG).

2019-03-15 10:58:52

Bardzo się cieszymy, że nasze rozwiązanie kompatybilne z systemem EETS zostało dopuszczone, dzięki temu działamy zgodnie z planem – mówi Jürgen Steinmeyer, dyrektor ds. opłat drogowych w firmie DKV Euro Service. – Szczególne podziękowania należą się naszym klientom, którzy w fazie testowej wspierali nas swoim zaangażowaniem.

Wszystkie etapy testowania nowego DKV BOX EUROPE i procesów z nim związanych: od instalacji i uruchomienia u przewoźnika, aż po prawidłowe przekazywanie danych i rozliczanie, zakończyły się pomyślnie.

W grudniu 2018 r. wydano zgodę na użytkowanie boxa EETS od DKV na belgijskich autostradach i drogach krajowych. Natomiast jeśli chodzi o austriacki system poboru opłat drogowych, DKV BOX EUROPE znajduje się obecnie w fazie testów produkcyjnych. 

(Źródło: DKV)

ZNAJDŹ NAS: