Sieć EETS już działa w Niemczech

Europejski Elektroniczny System Opłat Drogowych od kwietnia 2019 roku jest już dostępny w Niemczech. To znacząca zmiana wpływająca na efektywne zarządzanie flotą za pomocą BP Tollbox, jednego urządzenia pokładowego, zaopatrzonego we wsparcie rozbudowanych usług telematycznych i czytelnych rozwiązań analitycznych.

2019-06-26 13:41:25

Dzięki wprowadzeniu systemu EETS w Niemczech właściciele flot mogą rozliczać opłaty drogowe w tym kraju za pomocą urządzenia BP Tollbox dla EETS. Zostało ono wprowadzone na rynek już w ubiegłym roku. Po udanych testach i pilotażu, usługa BP Tollbox dla EETS jest obecnie dostępna w Niemczech, jednym z ważniejszych rynków i krajów tranzytowych w Europie. Jednocześnie BP uzupełnia katalog usług w ramach poszczególnych pakietów. Oprócz zintegrowanego rozliczania wszystkich opłat i korzystania z podstawowej oferty (w pakiecie BASIC dostępne są, m.in. karty paliwowe, komplet faktur w jednej przesyłce czy szczegółowe analizy i raporty z transakcji), właściciele flot mogą aktywować dostęp do rozbudowanych funkcji telematycznych w pakietach ADVANCED i COMPLETE (wkrótce w ofercie). 

Dzięki wprowadzeniu na niemiecki rynek sieci EETS możemy zaoferować menadżerom flot i kierowcom zaawansowane rozwiązanie techniczne, jakim jest BP Tollbox dla EETS, które można obecnie stosować w ośmiu europejskich krajach. Korzystanie z tego urządzenia zwiększa przejrzystość danych dotyczących floty i znacznie redukuje ilość czynności administracyjnych – wyjaśnia Jeroen de Vries, dyrektor ds. sprzedaży w BP, odpowiedzialny za karty paliwowe w Europie. 

Zarządzanie całą flotą w zaawansowanym Centrum Telematycznym

Pakiet ADVANCED, rozszerzony względem pakietu BASIC, oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań i dodatków. Menadżerowie flot zyskują w tej opcji dostęp do zaawansowanego Centrum Telematycznego. Umożliwia ono sprawdzenie lokalizacji wszystkich pojazdów wyposażonych w BP Tollbox dla EETS. 

Zyskujemy także inne szczegółowe informacje takie jak status pojazdu (w ruchu, oczekuje lub parkuje), ostatnią przejechaną trasę oraz sytuację na drodze. Można także przeglądać szczegółowe dane na temat aktywności pojazdu w czasie. W ramach oferty pakietowej klienci BP otrzymują również dostęp do dwóch aplikacji – jednej dla menadżera floty i jednej dla kierowcy. Jeżeli obie aplikacje są zalogowane w tym samym czasie, możliwa jest łatwa komunikacja między nimi. Zarządzający flotą mogą także przeglądać wszystkie informacje z Centrum Telematycznego za jej pomocą.

Opłaty, tankowanie, mycie pojazdu: wszystkie wydatki w jednym zestawieniu

Nawet w podstawowej konfiguracji rozwiązanie BP Tollbox dla EETS zapewnia efektywne i proste użytkowanie. Ułatwienia zaczynają się już na etapie instalacji urządzenia, która wymaga jedynie kilku prostych kroków, po czym następuje natychmiastowa aktywacja i włączenie bogatego pakietu funkcji podstawowych. Karty paliwowe BP, z których można korzystać w całej Europie, oraz transakcje dokonane z ich użyciem wymienione są razem z wszystkimi opłatami drogowymi w jednym rozliczeniu, na przykład te za korzystanie z przepraw promowych, mycie pojazdów ciężarowych lub parkowanie. Dzięki temu istnieje możliwość prostego monitorowania wszystkich kosztów.

BP Tollbox dla EETS można także łatwo wymieniać pomiędzy pojazdami. Nie jest konieczna czasochłonna i kosztowna wizyta w warsztacie ani korzystanie z wielu różnych urządzeń dla poszczególnych krajów. BP Tollbox aktualizuje się automatycznie i bezprzewodowo, bez potrzeby korzystania z dodatkowego sprzętu. Kraje przystępujące do EETS są automatycznie aktywowane w urządzeniu.

Z BP Tollbox dla EETS można obecnie korzystać we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, w tym w tunelu Liefkenshoektunnel, we Włoszech, Austrii, Polsce (obecnie na autostradzie A4 na trasie Kraków-Katowice), a teraz po raz pierwszy w Niemczech. W tym roku do systemu EETS przystąpią: Węgry, Polska, Norwegia (AutoPass System), Słowenia oraz mosty Öresund i Storebaelt. 

BP oferuje rozwiązanie do rozliczania opłat drogowych we współpracy z ekspertem w dziedzinie opłat drogowych – Trafineo. Klienci posiadający karty paliwowe BP już korzystają z kompleksowych usług takich, jak: bezpieczne parkowanie, mycie ciężarówek czy wyjątkowe połączenia promowe oferowane na wyłączność za pośrednictwem firmy Trafineo we współpracy z PIQUE Ferry Agency GmbH.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej BP pod adresem www.bp.pl/eets.

(Źródło: BP)

ZNAJDŹ NAS: