TIP przejmuje PEMĘ realizując swoją międzynarodową strategię wzrostu i dywersyfikacji

TIP Tailer Services, spółka z portfolio grupy kapitałowej I Squared Capital, wiodący dostawca usług leasingu, wynajmu, konserwacji i napraw naczep w Europie i Kanadzie, podpisała umowę nabycia firmy PEMA od Société Générale.

2019-08-02 12:05:50

PEMA oferuje wynajem oraz leasing pojazdów użytkowych, swoje usługi oferuje m.in. w Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Polsce, Szwecji i Szwajcarii, co uwypukli geograficzną obecność TIPa, wzmocni jego pozycję w Niemczech oraz zapewni wejście na rynek szwajcarski.

Jest to ekscytujący krok na drodze naszego rozwoju oraz dywersyfikacji, wciąż budujemy silniejszą platformę usług dla naszych klientów, partnerów, pracowników i udziałowców”, nadmienił Adil Rahmathulla, Przewodniczący zarządu TIP Trailer Services i Partner zarządzający w I Squared Capital. Wraz z nabyciem firmy PEMA, TIP wzmocni siłę działania, zwiększy dywersyfikację osiągając silniejszą pozycję w Niemczech. W dalszym ciągu szukamy możliwości rozwoju w zakresie naszej działalności, utrzymując wysoki poziom świadczonych usług. Po połączeniu, firmy będą posiadały prawie 89,000 naczep i ciężarówek oraz ponad 100 warsztatów oferujących największą sieć serwisową w Europie i Kanadzie, zapewniając przy tym kompleksowe rozwiązania dla szerokiej gamy pojazdów użytkowych. Nasi klienci będą mieli bezproblemowy dostęp do partnerów serwisowych w całej Europie i w Kanadzie, ułatwiając zarządzanie flotą i umożliwając skupienie się na swojej podstawowej działalności biznesowej, jednocześnie ciesząc się niezawodnością i profesjonalną obsługą klientów TIP - nadmienił Bob Fast, prezes i dyrektor Generalny TIP Trailer Services.

TIP i PEMA to firmy zorientowane na obsługę serwisową, posiadające wieloletnie doświadczenie w transporcie i logistyce w całej Europie, wspierające potrzeby klientów w trakcie całego użytkowania naczep, nadwozi wymiennych i samochodów ciężarowych. PEMA dysponuje nowoczesną i zróżnicowaną flotą ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych i naczep wiodących marek, takich jak Krone, MAN, Schmitz Cargobull i Volvo. Od 2008 r. PEMA jest częścią Grupy GEFA, działu finansowania sprzętu francuskiej grupy bankowej Société Générale. Société Générale Equipment Finance posiada 100 procent udziałów w grupie PEMA poprzez swoją niemiecką spółkę zależną, GEFA Bank.

Spodziewana finalizacja nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, pod warunkiem uzyskania oficjalnej zgody organu regulacyjnego.

(Źródło: TIP)

ZNAJDŹ NAS: