Logistyka a Jakość 3/2018

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu Logistyki a Jakość?

2018-05-29 19:14:20

Temat numeru: Bezpieczeństwo danych w łańcuchu dostaw

Przepływ informacji w łańcuchu dostaw jest tak oczywisty, że łatwo o nim zapomnieć. Przecież dostawca musi otrzymać informację na temat zamówienia, by mógł je zrealizować. Tyle że obecne, zintegrowane łańcuchy dostaw wymagają wymiany informacji w bardzo szerokim zakresie i bardzo krótkim czasie. Jeśli wszystko ma działać jak w szwajcarskim zegarku, trzeba sukcesywnie eliminować najsłabsze ogniwa w naszym łańcuchu. Łatwo powiedzieć, ale znacznie trudniej zrobić. Rozbudowane łańcuchy dostaw obejmują przecież wiele ściśle powiązanych ze sobą elementów i wykraczają daleko poza granice pojedynczego przedsiębiorstwa. W zasadzie sam przepływ towarów jest często znacznie prostszy od drogi, jaką przebywają informacje. Jakie niebezpieczeństwa czyhają na drodze informacji?

Rozmowy:

  • Jeśli myślisz, że już nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! - o tym, jak wykorzystywać bagaż zawodowych doświadczeń w zarządzaniu logistyką, przekuwać wnioski Kaizen na rozwiązania, o projektach zrealizowanych w Ceramice Paradyż i tych, które dopiero pojawiły się na horyzoncie, rozmawiamy z Piotrem Wołynkiewiczem, dyrektorem logistyki Ceramiki Paradyż.
  • Dojrzałości rynku nie powinniśmy określać jedynie poprzez liczbę metrów kwadratowych - o tym, w jakim miejscu ze swoimi świetnymi wynikami z działań na rynku magazynowym faktycznie znajduje się Polska, jakie plany na rozwój ma Logicor i jak automatyzacja będzie kształtować najem powierzchni, rozmawiamy z Bartoszem Mierzwiakiem, dyrektorem zarządzającym na region Europy Środkowo-Wschodniej Logicor.
  • Czas wspólnych historii - o okrągłym jubileuszu GLS Poland i ostatnich inwestycjach rozmawiamy z Tomaszem Krollem, dyrektorem zarządzającym GLS Poland.

Ponadto:

  • Miedzy teoria, a praktyką - jak daleka jest droga od absolwenta logistyki do logistyka? To zależy w dużej mierze od praktycznych umiejętności przekazywanych studentom w czasie nauki na wyższej uczelni. Dopytujemy, jakie podejście do praktyki mają uczelnie (Miłosz Cieszyński)
  • CYKL ARTYKUŁÓW: Kulturowe uwarunkowania w relacjach biznesowych. Poukładani i celebrujący Francuzi (Krzysztof Bobiński)
  • Zanim powielisz kolejne dane - w cyklu Zarządzanie z głową (Piotr Bielicki)
  • Sztuczna inteligencja nie nadejdzie - ona już tu jest - w cyklu Technologia chłodnym okiem (Piotr Sędziak)
  • Wirtualna wersja magazynu - symulacje komputerowe w projektowaniu obiektów i procesów (Łukasz Jatta)
  • Klient i kurier w interakcji - narzędzia usprawniające obieg informacji o przesyłkach w praktyce(Arkadiusz Kawa)
  • Polski makaron podróżuje gondolą - pod dachem nowego centrum logistycznego Lubelli.

I wiele, wiele innych interesujących artykułów.
 Zapraszamy do lektury!
 
PS. Realizujesz ciekawy projekt w obszarze łańcucha dostaw, którym chciałbyś się podzielić z Czytelnikami Logistyki a Jakość? Skontaktuj się z nami! Napisz, czego dotyczy projekt i wyślij wiadomość na adres: magdalena.libiszewska@forum-media.pl

ZNAJDŹ NAS: