Logistyka a Jakość 4/2018

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu Logistyki a Jakość?

2018-08-01 11:39:46

Temat numeru: Pracownik – wrażliwy element łańcucha dostaw

Każdy menedżer chciałby mieć w zespole wyłącznie ludzi zaangażowanych. Niestety badania pokazują, że w Polsce tylko 17% pracowników jest zaangażowanych w pracę, niezaangażowanych jest 68%, a 15% wykazuje aktywne niezaangażowanie. Jak nieszablonowo i niskokosztowo wpłynąć na zaangażowanie pracowników?

Rozmowa:

Obecny łańcuch dostaw opiera się na tanim i szybkim transporcie, pozwalającym zminimalizować zapasy magazynowe. Każda zmiana warunków zewnętrznych w takim łańcuchu rozbija jego dotychczasowe zasady funkcjonowania. To może znów podzielić Europę, doprowadzić do tworzenia rynków krajowych lub regionalnych zamiast dużego rynku unijnego – o tym, jakie skutki mogą mieć unijne przepisy o delegowaniu pracowników i dlaczego dostawy just-in-time mogą okazać się problematyczne, rozmawiamy z Maciejem Wrońskim, prezesem Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Ponadto:

  • Rozbijamy Bank Innowacji Logistycznych. Od bieżącego numeru czasopisma „Logistyka a Jakość” rozpoczynamy cykl artykułów, którego celem jest monitorowanie i prezentowanie ciekawych projektów technologicznych – głównie start-upów, które pojawiają się na rynku globalnym i są szansą na udoskonalenie łańcucha dostaw.
  • CYKL ARTYKUŁÓW: Kulturowe uwarunkowania w relacjach biznesowych. Powściągliwi i dbający o pracowników Skandynawowie (Krzysztof Bobiński)
  • Zanim postawisz cele – w cyklu Zarządzanie z głową (Piotr Bielicki)
  • Ekonomia współdzielenia w logistyce – w cyklu Technologia chłodnym okiem (Piotr Sędziak)

RAPORT:  Focus na fashion

  • Logistyka szyta na miarę – różnorodny asortyment, duże wahania wolumenów, nietypowe zadania i bardzo duży udział zwrotów – branża modowa i obuwnicza stawia przed operatorem logistycznym spore wymagania. Jak sobie z nimi radzą? (Miłosz Cieszyński)
  • Jak system planowania produkcji z automotive przełożono na potrzeby magazynu odzieży? Centrum Dystrybucyjne LPP z nowym modułem systemu WMS.
  • Przykłady wykorzystania technologii sortowania i składowania w branży fashion (Robert Lubandy)
  • E-pudełko doskonałe – jak udoskonalane są opakowania na odzież wysyłaną do odbiorcy B2C? (Miłosz Cieszyński)

I wiele, wiele innych interesujących artykułów.
 Zapraszamy do lektury!
 
PS. Realizujesz ciekawy projekt w obszarze łańcucha dostaw, którym chciałbyś się podzielić z Czytelnikami Logistyki a Jakość? Skontaktuj się z nami! Napisz, czego dotyczy projekt i wyślij wiadomość na adres: magdalena.libiszewska@forum-media.pl

ZNAJDŹ NAS: