Logistyka a Jakość 5/2018

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu Logistyki a Jakość?

2018-10-02 11:12:08

Polska w tegorocznej edycji raportu Banku Światowego z aktualnym wskaźnikiem Logistic Performance Index (LPI) zajęła 28. miejsce i jest to jej najlepszy wynik, odkąd publikowany jest raport. Co to oznacza? To awans o 12 oczek w stosunku do raportu z 2008 r. i miejsce w pierwszej trzydziestce. Organizacja dostaw międzynarodowych to kategoria, która winduje wskaźnik dla naszego kraju, a wyprzedzamy w niej takie kraje, jak Wielka Brytania (13. pozycja, tuż za Polską), Japonię (14.) i Singapur (15.). Brzmi nieźle. Najsłabszym, choć poprawiającym się punktem jest nasza infrastruktura. Raport „Connecting to Compete” to także analiza globalnych trendów w logistyce i dlatego zachęcam do lektury opracowania Miłosza Cieszyńskiego, jak i samego raportu.

W Temacie numeru – farmaceutyczny łańcuch dostaw i ważna data, która chyba mrozi branżę, bo nie udało się namówić do skomentowania statusu przygotowań do wejścia w życie 9 lutego 2019 r. „dyrektywy fałszywkowej” ani logistyków, ani wyspecjalizowanych operatorów logistycznych. O tym, czym jest serializacja, i co zmieni się w znakowaniu farmaceutyków, napisała Anna Gawrońska, ekspertka ds. standardów GS1 w ochronie zdrowia z Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Ponadto:

  • Automatyzacja procesów magazynowych sięga coraz głębiej – case study: zautomatyzowana praca centrum dystrybucji klienta z branży FMCG (Grzegorz Kaczmarczyk)
  • Ponownie rozbijamy Bank Innowacji Logistycznych. Od poprzedniego numeru czasopisma „Logistyka a Jakość” rozpoczęliśmy cykl artykułów, którego celem jest monitorowanie i prezentowanie ciekawych projektów technologicznych – głównie start-upów, które pojawiają się na rynku globalnym i są szansą na udoskonalenie łańcucha dostaw. Tym razem sprawdzamy losy start-upu DELIV (Michał Pajdak)
  • CYKL ARTYKUŁÓW: Kulturowe uwarunkowania w relacjach biznesowych. Azjaci. Zbiorowa mądrość i utrata twarzy (Krzysztof Bobiński)
  • Zanim zastąpisz pracowników robotem – w cyklu Zarządzanie z głową (Piotr Bielicki)
  • Niskokosztowe rozwiązania sensoryczne – w cyklu Technologia chłodnym okiem (Piotr Sędziak)

I wiele, wiele innych interesujących artykułów.
 Zapraszamy do lektury!
 
PS. Realizujesz ciekawy projekt w obszarze łańcucha dostaw, którym chciałbyś się podzielić z Czytelnikami Logistyki a Jakość? Skontaktuj się z nami! Napisz, czego dotyczy projekt i wyślij wiadomość na adres: magdalena.libiszewska@forum-media.pl

ZNAJDŹ NAS: