Logistyka a Jakość 2/2019

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu Logistyki a Jakość?

2019-04-02 11:07:57

TEMAT NUMERU: 

  • Gdzie dwóch się bije… Konflikt Waszyngtonu z Pekinem określany jest przez chińskie ministerstwo handlu jako najpoważniejsza wojna cenowa w historii gospodarki. Pomimo że trwa stosunkowo krótko, to ekonomiści liczą straty po obu stronach w miliardach dolarów. Jednak według starego przysłowia, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Pytanie: kim jest ten trzeci? Czy Polska również może na tym konflikcie zarobić? Jak konflikt odbija się na łańcuchach dostaw?
  • Logistyka pod wiatr. Jaki wpływ ma coraz bardziej nieprzewidywalna pogoda na funkcjonowanie łańcuchów dostaw? 

 

Rozmowa:

  • O tym, jak z planowania dostaw dla trzydziestu dziewięciu sklepów gładko przejść do panowania nad siedemset pięćdziesięcioma, realizowanych z satysfakcją projektach i angażowaniu zespołu pracowników, rozmawiamy z Joanną Obłękowską, supply chain planning & transport manager CEE JYSK.
  • O tym, czy ekologiczna strona oferty deweloperów powierzchni magazynowych przyciąga najemców i co kryje się pod pojęciem proptech w magazynach SEGRO, rozmawiamy z Bartoszem Michalskim, dyrektorem developmentu SEGRO.

 

Ponadto:

  • Rozbijamy Bank Innowacji Logistycznych – kontynuujemy cykl artykułów, którego celem jest monitorowanie i prezentowanie ciekawych projektów technologicznych. W tym numerze przedstawiamy firmę, która zajęła trzecie miejsce w pierwszej edycji konkursu LOG UP – Notinote i projekt lokalizatora notiOne (Michał Pajdak)
  • Logi(sty)czne konsekwencje brexitu dla automotive. Jak branża automotive szykuje się do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
  • CYKL ARTYKUŁÓW: Logistyka a jakość… spotkań. Czy leci z nami pilot? (Krzysztof Bobiński)
  • Praktyczna psychologia zarządzania. Prawo dołka – nieunikniona konsekwencja wdrażania zmiany na lepsze (Wojciech Busiel)

 

Zapraszamy do lektury! 

PS. Realizujesz ciekawy projekt w obszarze łańcucha dostaw, którym chciałbyś się podzielić z Czytelnikami Logistyki a Jakość? Skontaktuj się z nami! Napisz, czego dotyczy projekt i wyślij wiadomość: magdalena.libiszewska@forum-media.pl, kaja.gorzycka@forum-media.pl

ZNAJDŹ NAS: