Logistyka a Jakość 3/2019

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu Logistyki a Jakość?

2019-06-03 11:35:13

TEMAT NUMERU: Strategia na logistykę ostatniej mili

Jeszcze kilka lat temu, decydując się na zakupy przez internet, mieliśmy do wyboru dostawy w postaci przesyłki pocztowej lub kurierskiej. Dynamiczny rozwój handlu elektronicznego spowodował, że usługi KEP staniały i stały się ogólnodostępne. W międzyczasie na rynku pojawiły się automaty paczkowe, które szybko podbiły rynek. Klientom przestało przeszkadzać to, że paczka nie trafia pod ich drzwi. Mogą bowiem odebrać ją w dogodnym momencie. Stało się to impulsem do rozwoju tzw. dostaw poza domem (OHD – out-of-home delivery).

 

Rozmowa:

  • Z każdym dniem wydajność łańcucha dostaw w expondo jest coraz wyższa, co potwierdzają zastosowane wskaźniki efektywności jego pracy – o rozwoju obszaru logistyki firmy i wyzwaniach stojących przed siecią dystrybucji w e-commerce rozmawiamy z Waldemarem Mossem, współwłaścicielem expondo. 
  • O tym, dlaczego biznes i akademia mają przed sobą daleką drogę i jak łączą się w projektach Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, rozmawiamy z Mariuszem Gerałtowskim, prezesem PSML, i Moniką Bis, członkiem zarządu PSML.

 

Ponadto:

  • Praktyka młodego logistyka. Na kim leży ciężar przyuczania studentów do pracy w logistyce?
  • Czy przepustowość terminali podoła wzrostowi przewozów? Kolejowe przewozy kontenerowe w Polsce: szanse i wyzwania rozwoju do 2030 r.
  • CYKL ARTYKUŁÓW: Logistyka a jakość… spotkań (cz. III). Historia pewnej książki o spotkaniach i jej konsekwencje (Krzysztof Bobiński)
  • Praktyczna psychologia zarządzania (cz. III). Jak motywująco przekazywać zadania i decyzje? (Wojciech Busiel)

 

Zapraszamy do lektury! 

PS. Realizujesz ciekawy projekt w obszarze łańcucha dostaw, którym chciałbyś się podzielić z Czytelnikami Logistyki a Jakość? Skontaktuj się z nami! Napisz, czego dotyczy projekt i wyślij wiadomość: magdalena.libiszewska@forum-media.plkaja.gorzycka@forum-media.pl

 

ZNAJDŹ NAS: