POD NASZYM PATRONATEM: CeMAT 2018: Synergia Logistyki 4.0 i Przemysłu 4.0

Przyszłoroczne Targi CeMAT odbędą się pod hasłem „Connected Supply Chain Solutions”. 23–27 kwietnia 2018 r. połączone z HANNOVER MESSE targi CeMAT wypełnią całą powierzchnię wystawienniczą terenów targowych w Hanowerze.

2017-12-18 14:21:11

Przyszłoroczne Targi CeMAT odbędą się pod hasłem „Connected Supply Chain Solutions”. 23–27 kwietnia 2018 r. połączone z HANNOVER MESSE targi CeMAT wypełnią całą powierzchnię wystawienniczą terenów targowych w Hanowerze.

– Każde przedsiębiorstwo pragnące utrzymać konkurencyjność musi zadbać o digitalizację i usieciowienie swojego łańcucha dostaw w stopniu wykraczającym poza granice firmy. Wiele przedsiębiorstw zadaje sobie zatem pytanie, w jaki sposób wcielić w życie idee Logistyki 4.0. Odpowiedź znajdą na targach CeMAT, których kluczowym zagadnieniem będzie współgranie dwóch zjawisk – Przemysłu 4.0 i Logistyki 4.0. W duecie z HANNOVER MESSE stworzymy jedyną w swoim rodzaju platformę digitalizacji łańcucha dostaw. Tylu rozwiązań i innowacji nie zaprezentowano jeszcze nigdzie na świecietwierdzi dr Jochen Köckler, przewodniczący zarządu Deutsche Messe AG.

Idealnym punktem startowym dla odwiedzających, pragnących dowiedzieć się wszystkiego o korelacjach łączących obie imprezy targowe, będzie „Logistics Experience Hub”, gdzie ponad 30 wystawców zarówno targów CeMAT, jak i HANNOVER MESSE zaprezentuje wszelkie aktualności technologiczne z zakresu łańcucha dostaw i wskaże na konkretnych przykładach, na których jego etapach koncepcje Logistyki 4.0 znalazły już sprawdzone zastosowanie. – Rozwiązania wywodzące się z koncepcji Przemysł 4.0 i Logistyka 4.0 są dostępne dla przedsiębiorców już teraz i gotowe do implementacji w realia ich własnych firm. Publiczność ze świata handlu i przemysłu, która odwiedzi nas w kwietniu w Hanowerze, zobaczy same perełki technologiczne obu tych koncepcji i będzie miała możliwość nabycia najnowocześniejszych technologii i zintegrowanych systemów mówi Jochen Köckler.


Fora dyskusyjne w programie CeMAT


Przyszłoroczną edycję targów CeMAT wzbogacą dwa renomowane fora branżowe, organizowane przez Deutsche Messe przy udziale partnerskich stowarzyszeń i instytucji. W ramach pierwszego z nich, pod nazwą „Logistics 4.0 Forum“, w hali 19 przedmiotem dyskusji będzie szereg przyszłościowych zagadnień, takich jak technologia blockchain, bezpieczeństwo teleinformatyczne (IT security), komunikacja człowiek – robot, cyfrowy cień, sztuczna inteligencja, drukowanie przestrzenne (3D printing), rzeczywistość rozszerzona (augmented reality), drony w logistyce wewnętrznej, platformy czy też zwinne zarządzanie projektami (agile project management).  

Forum „Logistics Solutions” w hali 21 zaoferuje z kolei wiele praktycznych zastosowań na konkretnych przykładach z najróżniejszych branż. Obok przemysłu produkcyjnego w centrum zainteresowania znajdą się rozwiązania logistyczne dla branży handlowej i spożywczej. Tematem dyskusji będą przy tym zarówno zagadnienia związane z zarządzaniem zwrotami za pomocą inteligentnych pojemników, jak i ogólne kwestie dotyczące digitalizacji logistyki magazynowej. Branżowi eksperci wyjaśnią m.in. na targach CeMAT, jakie funkcje w magazynie przyszłości pełnić będą pojazdy autonomiczne i mobilne roboty. 

Zupełnie nowym tematem poruszonym na targach CeMAT będzie natomiast logistyka miejska. Szybki rozwój miejskich aglomeracji pociąga bowiem za sobą coraz to nowe wyzwania, jakim musi sprostać branża logistyczna i intralogistyczna. Z inicjatywy Federalnego Związku Logistyki (BVL) w programie targów CeMAT znajdzie się również seria prelekcji poświęcona zagadnieniom z tym związanym. 

Start-upy na targach CeMAT


W dyskusjach na temat innowacji i najnowszych modeli biznesowych nie może oczywiście zabraknąć start-upów. Z tego względu firmy start-upowe otrzymają na targach CeMAT własną platformę prezentacji w sekcji pod nazwą „Young Tech Enterprises”.  

Więcej informacji: www.cemat.de

ZNAJDŹ NAS: