POD NASZYM PATRONATEM: Kongres LOGISTICS po raz czternasty

„Cyfrowe łańcuchy dostaw” to hasło przewodnie XIV edycji Polskiego Kongresu Logistycznego. W Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 23 do 25 maja br. spotkają się osobowości z praktyki gospodarczej i świata nauki, aby dyskutować o trendach i wyzwaniach oraz dzielić się wiedzą na temat nowych modeli biznesowych i koncepcji technologicznych obejmujące wszystkie etapy łańcucha dostaw.

2018-03-12 12:51:38

Świat wkracza w okres zwany czwartą rewolucją przemysłową. Symbolem pierwszej była para, drugiej – elektryczność, trzeciej – automat. Czwarta rewolucja przemysłowa polega na cyfryzacji – od produkcji poprzez sprzedaż aż do zaangażowania końcowego klienta. W związku z tym zmieniają się już nie tylko modele biznesowe, lecz także całe łańcuchy dostaw i oferta produktowa. Firmy, które odnoszą największy sukces w cyfrowej gospodarce to te, które potrafią łączyć wiele źródeł wartości dla klientów, takich jak niski koszt, pozytywne doświadczenie i wygodna platforma dostarczenia produktów czy usług. Aby zmierzyć się ze złożonym zagadnieniem cyfryzacji oddajemy do Państwa dyspozycji unikalną platformę wymiany myśli i doświadczeń jaką stanowi Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2018.

PKL Logistics jako jedno z najważniejszych wydarzeń logistycznych w Europie podejmuje kompleksowo najważniejsze zagadnienia m.in. z zakresu transportu, magazynowania, usług logistycznych, logistyki miejskiej oraz rozwiązań IT. Wystawa „Rynek Logistyczny” to miejsce, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania szerokiej  oferty dostawców usług informatycznych i urządzeń ADC, operatorów logistycznych, deweloperów powierzchni magazynowych, doradców, instytucji edukacyjnych i prasy branżowej.

Zaplanowany na trzy dni bogaty program rozpocznie sesja plenarna,  podczas której wystąpią Paolo Bisogni (prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego), Hans-Christian Pfohl (Uniwersytet techniczny w Darmstadt), a kolejną edycję „Logistyka w Polsce – raport 2017” zaprezentuje Grzegorz Szyszka (Instytut Logistyki i Magazynowania). Sesję plenarną zakończy debata przedstawicieli handlu, produkcji, usług i nauki pt. „Jak cyber-zagrożenia mogą spowolnić proces cyfryzacji łańcuchów dostaw?” moderowana przez Artura Olejniczaka (Instytut Logistyki i Magazynowania). Pierwszego dnia kongresu odbędą się także trzy równoległe sesje tematyczne:

  • Logistyka dla handlu omnikanałowego, moderowana przez Arkadiusza Kawę (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu),
  • Nowy wymiar usług logistycznych w łańcuchach dostaw, moderowana przez Halinę Brdulak (Szkoła Główna Handlowa)
  • IoT w logistyce, której moderatorem został Jarogniew Rykowski (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Drugi dzień kongresu to kolejne sesje tematyczne, które skupiać się będą wokół zagadnień:

  • Transportu – nowych trendów i wyzwań organizacyjnych – moderowanych przez Włodzimierza Rydzkowskiego (Uniwersytet Gdański),
  • Nowej roli magazynu w cyfrowych łańcuchach dostaw – moderowanych przez Ireneusza Fechnera (Polskie Towarzystwo Logistyczne),
  • Współpracy i integracji w łańcuchach dostaw – moderowanych przez Bogusława Śliwczyńskiego (Instytut Logistyki i Magazynowania)
  • Transportu – innowacji i rozwiązań technologicznych – moderowanych przez Marcina Ślęzaka (Instytut Transportu Samochodowego),
  • Magazynu 4.0 – nowoczesnych centrów magazynowych – moderowanych przez Annę Frąckowiak („Nowoczesny Magazyn”),
  • IT w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Trzeciego dnia kongresu tj. 25 maja będzie można odwiedzić w ramach warsztatów wyjazdowych fabrykę Volkswagen we Wrześni (Industry 4.0 – szanse i zagrożenia), centrum danych Beyond.pl w Poznaniu (Zarządzanie giga-danymi w łańcuchach dostaw z wykorzystaniem chmury obliczeniowej),  magazyn Dachser w Koninku (Jak wybrać optymalny model organizacji logistyki?) oraz w centrum logistyczne Amazon w Sadach (Logistyka w handlu omnikanałowym).

Organizatorem Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS jest Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu wraz z Polskim Towarzystwem Logistycznym i Wyższą Szkołą Logistyki.

Więcej informacji: www.logistics.pl

ZNAJDŹ NAS: