POD NASZYM PATRONATEM: AutoEvent

Tegoroczna edycja AutoEventu odbędzie się w dniach 19 - 21 czerwca w Hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej. Uczestnikami AutoEventu są przedstawiciele firm dostarczających części i komponenty do produkcji nowych samochodów.

2018-05-29 15:50:47

W gronie uczestników są również firmy zajmujące się produkcją/ dostarczaniem materiałów i fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki i oprogramowania dla przemysłu. 

I dzień konferencji - 20 czerwca, godz. 10:00.

Podczas tegorocznego spotkania omówione zostaną nowe kierunki rozwoju polskiej gospodarki oraz kluczowe aspekty dotyczące działalności firm z sektora automotive, m.in.: 

  • PERSPEKTYWY ROZWOJU PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO W POLSCE: Sytuacja i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki na tle procesów gospodarczych zachodzących w Europie i na świecie; Ochrona konkurencyjności przemysłu motoryzacyjnego w Polsce w kontekście obaw Brexitu; Cyberbezpieczeństwo w dobie innowacji w branży automotive. 
  • NISKOEMISYJNOŚĆ, ELEKTROMOBILNOŚĆ, NAPĘDY ALTERANTYWNE - CZYLI KTÓRĘDY WIEDZIE DROGA DO SUKCESÓW W SEKTORZE MOTORYZACYJNYM: Nowe cele redukcji emisji CO 2  dla samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych w Unii Europejskiej - propozycje Komisji Europejskiej na 2025 i 2030 rok; Czy nastąpi „śmierć silnika Diesla” - napęd hybrydowy, elektryczny, wodorowy; Hybrydy - niewykorzystany pomost pomiędzy ropą a prądem; Wady i zalety różnych napędów alternatywnych - czy napęd elektryczny na pewno jest najlepszy z punktu widzenia ekologicznego?; Ustawa o elektromobilności - co można poprawić, jak sprawnie wdrożyć w życie; Czy zaleją nas „brudne Diesle z Niemiec” - jaki to będzie miało wpływ na sprzedaż samochodów w Polsce.
  • PRODUKCJA W REALIACH REWOLUCJI PRZEMYSŁOWEJ: Zarządzanie 2.0; Robotyzacja, automatyzacja i cyfryzacja przemysłu; Utrzymania jakości w przemyśle motoryzacyjnym; Zarządzanie inteligentną logistyką; Trudne decyzje dotyczące magazynowania
  • OEM - TAK SILNY JAK SILNE NAJMNIEJSZE OGNIWO ŁAŃCUCHA DOSTAW: Destrukcyjne trendy na rynku OEM i Aftermarket; Odpowiedzialność finansowa i techniczna za popełnione błędy w produkcji. 
  • WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI EDUKACYJNYMI I BADAWCZYMI W CELU PRZYGOTOWANIA SYSTEMU KSZTAŁCENIA POD POTRZEBY PRZYSZŁEJ, ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGICZNIE GOSPODARKI: Sektorowa Rada ds. kompetencji w przemyśle motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności); Kształcenie zawodowe a kompetencje przyszłości, czyli komu tak naprawdę powinno zależeć na przygotowaniu kadr technicznych do wymagań współczesnego przemysłu; Czy branża motoryzacyjna może liczyć na właściwe kadry techniczne bez własnego wkładu w proces edukacji? Czy i jakie zwody w najbliższej przyszłości powinny pojawić się w programie szkół zawodowych / technicznych?
  • WARSZTAT: WPŁYW MECHANIZMU PODZIELONEJ PŁATNOŚCI NA PŁYNNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW: Zasady działania mechanizmu podzielonej płatności; Ograniczenia swobodnego dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunku VAT;   Kanały wpływu podzielonej płatności na kondycję finansową przedsiębiorstw; symulacje wpływu podzielonej płatności na płynność finansową

To trzydniowe, branżowe spotkanie obfitowało będzie również w wydarzenia dodatkowe, czyli: 

19.06.2018 (wtorek)
O godzinie 17.00 czasu polskiego, Polska zagra z Senegalem w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata!!! Polska Izba Motoryzacji wraz z Partnerami AutoEvent 2018 przewidziała dla Państwa SPECJALNĄ STREFĘ KIBICA. To właśnie tutaj, w strefie kibica, na wielkim telebimie będziemy śledzić losy naszych piłkarzy, którzy w spektakularny sposób zapewne pokonają senegalskich zawodników…

20.06.2018 (środa)
21:00 - Bankiet wieczorny
Wówczas rozstrzygniemy plebiscyty organizowane przez Polską Izbę Motoryzacji i Partnerów. Podczas wieczoru nie zabraknie licznych konkursów, pokazów barmańskich. W tym roku zabierzemy Państwa do Las Vegas.

21.06.2018 (czwartek)
Godzina 12:30 - rozmowy kooperacyjne B2B, które są jednym z istotnych elementów wydarzenia, przyciągającym uczestników AutoEventu. Spotkania te, których pierwsza edycja miała miejsce w roku 2008 odbywają się trzeciego, ostatniego dnia konferencji. Dotychczas, łącznie odbyło się ponad 1500 takich rozmów. Z ramienia firm głównie udział biorą przedstawiciele działów zakupów, jakości, marketingu i sprzedaży.

20-21.06.2018 Wystawa targowa

Firmy na swoich stoiskach promują produkty i usługi. Z roku na rok te mini targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. 

Więcej informacji na: na www.autoevent.pl.

ZNAJDŹ NAS: