Spotkanie użytkowników SAP

Pod koniec maja br. w Poznaniu po raz pierwszy spotkała się działająca już od dwóch lat Polska Grupa Użytkowników SAP.

2018-06-25 14:11:38

Pod koniec maja br. w Poznaniu po raz pierwszy spotkała się działająca już od dwóch lat Polska Grupa Użytkowników SAP.


Powstała ona w połowie 2016 r. Na początku 2017 r. ruszyła strona internetowa i zarejestrowano stowarzyszenie „Polska Grupa Użytkowników SAP”, które otrzymało oficjalne wsparcie od firmy SAP.

SAP ze swoimi świetnymi produktami jest obecny w Polsce od ponad 20 lat. Jedna z pierwszych implementacji, w której brałem udział, rozpoczęła się w 1996 r. Dla wszystkich, którzy nie pamiętają – były to czasy SAP R/3 2.2, analogowych komórek ciężkich jak cegła, telefonów z prawdziwymi klawiaturami, iPhone nie był nawet pomysłem, a modemy rządziły internetem. Od tego czasu rynek szybko się rozwijał, a liczba klientów wzrosła. Jednak polska społeczność użytkowników SAP pozostała rozproszona. Nie mieliśmy żadnej grupy podobnej do DSAG lub ASUG, a nasi użytkownicy nie znali licznych programów edukacyjnych prowadzonych przez SAPmówi Dominik Tylczyński, założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SAP i dyrektor Działu Konsultingu SAP w Inteco Business Solution.


Podczas pierwszego spotkania Stephanie Breyer z SAP SE Global Customer Value Services wyjaśniła istotę grup użytkowników z punktu widzenia dostawcy oprogramowania. Marek Turczyński, niezależny konsultant, zainspirował obecnych prezentacją niemieckiej SAP Users Group (DSAG) i programu SAP Customer Connection, a Paweł Kałuski z SAP Polska potwierdził wsparcie firmy i jej zarządu. 


Więcej informacji: www.sapusers.pl

 

ZNAJDŹ NAS: