POD NASZYM PATRONATEM: CloudNine łączy młodych z biznesem

Polish Supply Management Leaders zainicjowało pionierski konkurs CloudNine, który odpowiada na problem studentów i biznesu. Młodzi ludzie skarżą się, że ich praca na studiach oraz potencjał nie zostają dostrzeżone, z kolei przedstawiciele firm narzekają na brak rąk do pracy. Jak pogodzić potrzeby dwóch stron?

2019-03-26 09:49:13

Polish Supply Management Leaders przeprowadziło ankietę wśród absolwentów, aby sprawdzić, ile godzin zostało poświęconych na napisanie prac dyplomowych oraz ile z nich zaimplementowano w przedsiębiorstwach. Zgodnie z otrzymanymi rezultatami aż 53,3% respondentów uważa, że ich praca została napisana do szuflady, a 35% jest zdania, że ma ona tylko częściowo praktyczny wymiar. Okazuje się więc, że wysiłki i potencjał młodych, zdolnych ludzi, którzy mają świeże spojrzenie na pojawiające się w świecie przedsiębiorczości problemy, często nie są wykorzystane w praktyce.

PSML poprzez konkurs CloudNine chce nagłośnić narastające zjawisko braku połączenia na polu akademia – biznes. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych prac dyplomowych utalentowanych studentów, którzy potrafią pomóc w znalezieniu rozwiązań aktualnych problemów firm oraz posiadają innowacyjne pomysły na start-up. Podczas finalnego etapu - jednodniowej konferencji, która zaplanowana została na listopad 2019 r. – pojawi się szansa na zaistnienie młodych ludzi przed ogromną publicznością, składającą się z przedstawicieli największych firm łańcucha dostaw w Polsce.

Uczestnicy konkursu CloudNine mają możliwość zaprezentowania się w czterech aktywnościach. Jeden z pierwszych paneli to Najlepsza Praca Dyplomowa Roku. Wśród uczelni wyższych z całej Polski promotorzy nominują maksymalnie 9 prac, które pod okiem profesjonalistów poddawane będą dokładnej weryfikacji. Twórcy najlepszych prac zostaną zaproszeni do finalnego etapu, w trakcie którego autorzy zaprezentują swoje badanie i będą ocenieni przez zgromadzoną publiczność podczas konferencji. Druga możliwość udziału w konkursie to opracowanie rozwiązania case study, do którego można przystąpić poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej. Jest to okazja do zmierzenia się z realnymi problemami biznesowymi przygotowanymi przez firmy partnerskie – tematy case’ów będą publikowane na stronie CloudNine. Kolejna możliwość do zaprezentowania się, która jest pierwszą taką inicjatywą w Polsce, to Hackathon, związany z tematem SCM & Industry 4.0. Część ta opiera się na zespołowym rozwiązaniu wyzwania biznesowego w określonych ramach czasowych. Jest to niezwykła szansa do sprawdzenia swojej kreatywności oraz umiejętności pracy pod presją czasu. Do udziału w CloudNine zapraszane są również wszystkie osoby, które mają innowacyjne strategie start-upów. Dla uczestników przewidziano oddzielny blok, podczas którego prezentowane będą idee pomysłodawców wraz z feedbackiem od specjalistów z branży.  

Konkurs CloudNine jest największym wydarzeniem, łączącym studentów i biznes, w którym każda zainteresowana strona znajdzie dla siebie korzyści. Uczelnie będą mogły pochwalić się najlepszymi pracami dyplomowymi oraz pomóc swoim podopiecznym w znalezieniu wymarzonej pracy. Studenci otrzymują niezwykłą okazję na pokazanie siebie, swoich talentów oraz nawiązanie cennych kontaktów z potencjalnymi pracodawcami, a zwycięzcy konkursów mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne. Środowisko biznesowe natomiast ma szansę na zidentyfikowanie i pozyskanie najlepszych talentów, które wyróżniają wiedza, ambicja i pasja. 

Więcej informacji: www.cloudnine.com.pl 

 

ZNAJDŹ NAS: