POD NASZYM PATRONATEM: Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia zgromadzi już po raz dziewiętnasty specjalistów branży morskiej w Polsce, aby wspólnie z zaproszonymi ekspertami podsumować najważniejsze aktualne kwestie światowej i polskiej gospodarki morskiej i nakreślić możliwe kierunki rozwoju.

2019-09-19 09:28:02

Forum, będące rzeczywistą platformą biznesu o randze najważniejszego tego typu wydarzenia w kraju, po raz kolejny dostosowuje się do wymagań, jakie stawia branża. W tegorocznej edycji dotychczasowe cztery panele dyskusyjne ulegają zmianie w taki sposób, by ich tematyka obejmowała najaktualniejsze trendy, wydarzenia i wyzwania, jakie stawia dzisiaj globalna gospodarka. Technologie Morskie, Porty i Logistyka, Prawo i Finanse oraz Shipping – pod takimi hasłami będą się odbywały tegoroczne dyskusje, prowadzone w Gdyni. Zagadnienia, przypisane poszczególnym panelom, pozwolą na szerszą analizę możliwości oraz wyzwań, które stawiają przed polskimi przedsiębiorstwami sektora morskiego dynamicznie zmieniające się światowe trendy oraz ich tło geopolityczne. Perspektywa zawirowań, związanych z ewentualnym Brexitem czy konfliktem handlowym między USA a Chinami  - to między innymi z tym globalna, ale także polska gospodarka morska będą musiały sobie poradzić w najbliższym czasie. 

Podjęcie tych kwestii podczas tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia ma być impulsem do szerokiej dyskusji wskazującej optymalne kierunki rozwoju sektora gospodarki morskiej w Polsce, zaś rozwiązania logistyczne i organizacyjne samego wydarzenia wzmocnią wizerunek Gdyni jako miasta biznesu, oraz dynamicznie rozwijającego się ośrodka przemysłu spotkań. Jednym z najważniejszych walorów Forum jest to, że jest przygotowywane w ścisłej współpracy zarówno z teoretykami jak i praktykami branży morskiej, w tym ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. Stanowi to gwarancję, że obrady Forum staną się jak co roku żywą areną wymiany poglądów i koncepcji.  

Jerzy Śledziewski, Wiceprezes Zarządu, BNP Paribas Bank Polska S.A wygłosi wykład „Biznes w poszukiwaniu stabilności – czyli jak zadbać o bezpieczeństwo w kontekście zmian na globalnych rynkach” . Z kolei Christophe Tytgat - Sekretarz Generalny, SEA Europe z siedzibą w Brukseli w swoim wystąpieniu skupi się na przyszłości i konkurencyjności przemysłu morskiego w Europie. 

Podczas tegorocznego wydarzenia podkreślona zostanie współpraca polskiego oraz norweskiego sektora morskiego, o znaczeniu której  opowie Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce Pan Olav Myklebust. Dyskusje dotyczące możliwości kooperacji pomiędzy polsko-norweskim biznesem kontynuowane będą w gronie obecnych na Forum przedstawicieli Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC) oraz norweskiego sektora morskiego.

Zaproszeni goście specjalni, a także liderzy poszczególnych paneli, zapewnią wysoki merytoryczny poziom prowadzonych debat. Tegoroczne Forum to ponad 600 gości, ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej z Polski i z krajów europejskich.  

Forum odbędzie się w piątek, 11 października 2019 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98. 

Udział w Forum jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja na stronie www.forum.gdynia.pl
 

ZNAJDŹ NAS: